پیشرفت رضایت بخش پروژه ماهواره مخابراتی عملیاتی ناهید ۲

رسانه کلیک - حسین صمیمی در بازدید از پژوهشکده سامانه‌های ماهواره پژوهشگاه فضایی ایران در جریان آخرین وضعیت پروژه ماهواره مخابراتی عملیاتی ناهید ۲ قرار گرفت.

پیشرفت رضایت بخش پروژه ماهواره مخابراتی عملیاتی ناهید ۲

حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در نشست برگزار شده در پژوهشکده سامانه‌های ماهواره پژوهشگاه فضایی ایران حاضر شد و در جریان آخرین وضعیت پروژه ماهواره مخابراتی عملیاتی ناهید ۲ قرار گرفت. او فرآیند پیشرفت این پروژه را رضایت‌بخش خواند.

وی در این نشست از تلاش شبانه‌روزی تمامی دست‌اندرکاران و تیم اجرایی پروژه ماهواره سنجشی پارس ۱ که سیزدهم دی ماه برای پیگیری امور مربوط به برنامه‌ریزی قرارگیری ماهواره در نوبت پرتاب، به سازمان فضایی ایران تحویل شد. قدردانی کرد.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به اجرای خوب و موفق فرآیند مدیریت تحقیقات این پروژه تصریح کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنعت فضایی کشور از طریق شکل‌گیری زنجیره تأمین و مشارکت‌طلبی بخش‌های مختلف حوزه فضایی کشور شامل شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاه‌ها، شرکت‌های خصوصی، سازمان‌های دولتی و همچنین همکاری حداکثری پژوهشکده‌های استانی پژوهشگاه در بخش‌های مختلف پروژه، از نقاط قوت و قابل تعمیم مدیریت پروژه ماهواره پارس ۱ است.

پیش‌تر در ۱۲ آبان ماه امسال نیز، صمیمی در جریان روند پیشرفت این پروژه قرار گرفت و در جریان روند پیشرفت این پروژه قرار گرفت. او در این بازدید بر لزوم تعامل موثرتر با سازمان فضایی ایران و حمایت و پشتیبانی همه جانبه مدیران و معاونین پژوهشگاه فضایی ایران در راستای به نتیجه رساندن این پروژه تاکید کرد.

در نقشه راه فضایی کشور (سند راهبرد فضایی کشور)، طراحی و ساخت پروژه ماهواره مخابراتی ناهید ۲ دومین گام در راستای دستیابی به فناوری ساخت ماهواره در مدار ۵۰۰ تا ۵۵۰ کیلومتری ترسیم شده است.

ارسال نظر