احتمال اعتبارسنجی الکترونیکی مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی

رسانه کلیک - به نقل از وزیر ارتباطات و بنا بر دستور رییس جمهور به منظور پیشگیری از سواستفاده بعضی سودجویان، احتمالا مدارک تحصیلی بصورت الکترونیکی اصالت سنجی شود.

احتمال اعتبارسنجی الکترونیکی مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت بنا به دستور رئیس جمهوری با معاونت حقوقی در حال بررسی هستیم تا احتمالا با اعتبارسنجی الکترونیکی مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی با حذف بخش‌هایی از حریم خصوصی، بصورت عمومی در اختیار همه قرار دهیم.
محمد جواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران درباره اشکال در بررسی سوابق تحصیلی که اخیرا یکی از نمایندگان مجلس به همین دلیل دچار مشکل شد، گفت: برای حل این مشکل بحث این بود که مدارک تحصیلی بصورت الکترونیکی اعتبارسنجی شود؛ وزارت علوم در این زمینه کارش به پایان رسیده است و از سال ۹۲ به بعد برای همه دانشگاه‌ها در سامانه‌ای که به این منظور تدوین شده، مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان را کامل کرده‌اند.
وی افزود: به دستور اقای روحانی ما با معاونت حقوقی این موضوع را چک می‌کنیم و احتمالا اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی با حذف بخش‌هایی از حریم خصوصی بصورت عمومی در اختیار همه قرار دهیم تا همه بتوانند چک کنند مدرک تحصیلی بنده چیست و در چه سالی فارغ‌التحصیل شده‌ام تا من که مهندس هستم نگویند دکتر و کسی هم بیخود خودش را دکتر معرفی نکند.
وی گفت: این‌ها کار‌هایی است که ان شاء الله با توسعه دولت الکترونیک انجام می‌شود و ثمرات آن شفافیت و تسهیل امور برای مردم می‌باشد. وقتی مدرک تحصیلی را وزارت علوم تایید می‌کند دیگر کسی را در صف و کاغذ و مدرک بازی جعلی نداریم تا کار‌ها به خوبی پیش برود.
ارسال نظر