افزایش ظرفیت شبکه فیبر نوری کشور به ۷۱ هزار کیلومتر

رسانه کلیک - با اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان سال ۹۸ ظرفیت شبکه فیبر نوری کشور با افزایش ۲۵ درصدی به ۷۱ هزار کیلومتر رسید.

افزایش ظرفیت شبکه فیبر نوری کشور به ۷۱ هزار کیلومتر

به نقل از وزارت ارتباطات در راستای تحقق شعار «ایران هوشمند» از اجرای ۷۱ هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور برای برقراری ارتباطات پایدار و پرسرعت خبر داد و اعلام کرد: تا پایان سال ۱۳۹۸ طول شبکه فیبر نوری کشور با رشد ۲۵ درصدی در اجرا، به بیش از ۷۱ هزار کیلومتر رسیده است.

در این راستا پروژه توسعه، تکمیل و نوسازی فیبرنوری در کشور به‌عنوان شاهرگ‌های حیاتی شبکه ارتباطی کشور در دستور کار بوده است.

فیبر نوری، حکم شاهرگ‌های حیاتی شبکه ارتباطی را دارد و سرعت و کیفیت اینترنت به آن وابسته است. پس برای بالا رفتن سرعت اینترنت و کم شدن قطع‌ و وصلی آن، باید شبکه فیبرنوری گسترده و خوبی در اختیار داشت.

به همین دلیل پس از آمایش سرزمینی، طرحی با هدف افزایش ظرفیت شبکه فیبر نوری و برای توسعه تکمیل و نوسازی کابل فیبر نوری در کشور برنامه‌ریزی و اجرا شد که نتیجه آن احداث ۱۴ هزار کیلومتر فیبرنوری در سال ۹۸ بود. با این اقدام طول شبکه فیبرنوری کشور به حدود ۷۱ هزار کیلومتر رسید؛ یعنی افزایش ۲۵ درصدی نسبت به هر آنچه تا پیش‌از این اجرا شده بود.

با شبکه شاهرگی فیبرنوری، علاوه بر تأمین نیازهای مردم در حوزه‌هایی همچون دولت الکترونیکی، راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکارها و... می‌توان گامی دیگر به‌سوی «ایران هوشمند» برداشت.

ارسال نظر