آذری جهرمی از بررسی رایگان شدن اسکای روم برای دانشجویان خبر داد

رسانه کلیک - با توجه به شروع سال تحصیلی و با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و مجازی شدن مدارس و دانشگاه‌ها، وزیر جوان در حساب کاربری اینستاگرام خود از آغاز بررسی‌ها برای رایگان شدن پلتفرم جلسات آنلاین اسکای روم برای دانشجویان خبر داد.

آذری جهرمی از بررسی رایگان شدن اسکای روم برای دانشجویان خبر داد

محمد جواد آزری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به پرسش کاربران از او پیرامون رایگان شدن پلتفرم‌های آموزش مجازی از آغاز بررسی‌ها برای رایگان شدن اینترنت اسکای روم خبر داد.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد برنامه وزارت ارتباطات برای اینترنت رایگان دانش آموزان گفت: استفاده از سامانه «شاد» رایگان شده است. بسته ویژه اینترنت دانش آموزان را هم به زودی اعلام می کنیم.

او همچنین در پاسخ به انتقاد یک کاربر درباره‌ی هزینه‌ی بالای اینترنت برای نرم افزار «ادوب کانکت» که دانشجویان برای کلاس های آنلاین از آن استفاده می کنند، گفت: هر دانشگاه برای خود، سرور «ادوب کانکت» اختصاصی دارد و لازم است که آدرس سرور دانشگاه، از طریق وزارت علوم برای ما ارسال شود تا آن را رایگان کنیم. در همین حال در حال بررسی هستیم تا اینترنت استفاده از اسکای روم را برای کلاس های درس مجازی کاملا رایگان کنیم.

آذری جهرمی با بیان اینکه برای سراسری شدن نسل پنجم ارتباطات (۵G ) دو تا سه سال زمان لازم است، در مورد مضرات این تکنولوژی اظهار داشت: در مورد مضرات ۵G ادعاهایی شنیده می شود اما تا به حال هیچ منبع معتبر علمی در دنیا مضراتی برای نسل ۵ به اثبات نرسانده است. در همین حال پژوهشگران ما نیز در کشور این موضوع را پیگیری می کنند.

وی در مورد انتقاد از کم فروشی اینترنت از سوی دو اپراتور تلفن همراه خاطرنشان کرد: در بررسی هایی که انجام داده ایم به کم فروشی سازماندهی شده ای در این دو اپراتور نرسیده ایم. اگر شما شواهدی در این باره دارید، منعکس کنید.

وزیر ارتباطات در ادامه‌ي پاسخ به پرسش‌های کاربران در پاسخ به این سوال که چرا برای بستن صفحات مستهجن و به دور از عرف شبکه اینستاگرام اقدام نمی کنید گفت: بسیاری از نرم افزارها، با استفاده از رمزنگاری امکان پالایش صفحات را برای اپراتورها غیرممکن می کنند. البته تصور می کنم دستگاههای مسئول در برخورد با ناهنجاریهای اخلاقی در فضای مجازی، امکان شناسایی و یا برخورد و تذکر با عوامل انتشار مطالب مستهجن را دارند. برخی شبکه ها هم قابلیت دریافت گزارش های مردمی و پالایش محتوای مستهجن را فراهم کرده اند.

وی گفت: کاربران اگر شکایتی در زمینه فیلتر سایت ها دارند باید آن را در سامانه مصادیق محتوای مجرمانه (Internet.ir ) به ثبت برسانند.

آذری جهرمی در مورد ارائه تسهیلات برای تبلیغات شرکت های نوپا در فضای مجازی تصریح کرد: اگر شرکت های نوپا در طرح نوآفرین سازمان فناوری اطلاعات ایران، ثبت نام کنند یک بسته رایگان تبلیغات به آنها تعلق خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات افزایش قیمت لپ تاپ و موبایل را به دلیل بالارفتن نرخ ارز عنوان کرد و گفت: در حال پیگیری هستیم تا تولید گوشی ارزان قیمت و با کیفیت مناسب ایرانی شتاب گیرد و این مشکل حل شود.

ارسال نظر