جذب سرمایه استارتاپ مراقبی و درمانی «هوم‌کا»

رسانه کلیک - استارتاپ هوم‌کا از استارتاپ استودیو هلثیو در مرحله بذری جذب سرمایه کرد. هوم‌کا که فعالیت خود را رسما از اوایل سال 99 آغاز کرده، ارائه‌دهنده انواع خدمات مراقبتی و درمانی در منزل است.

جذب سرمایه استارتاپ مراقبی و درمانی «هوم‌کا»

تمرکز هوم‌کا برحوزه سالمند، کودک و درمان بیماران در منزل است. بنیانگذاران هومکا احمد طاهرخانی و محمد علائیزاده، از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف هستند که سابقه فعالیتی چندین ساله در اکوسیستم استارتاپی و بازار خدمات را در کارنامه دارند. به گفته احمد طاهرخانی مدیرعامل هوم‌کا: این جذب سرمایه به آن‌ها کمک می‌کند که خدمات و شبکه پرستاران و درمان‌گران‌شان را گسترش داده و مدل کسب‌کارشان را ارتقاء دهند.

افرادی که دوران جوانی و شور و اشتیاق نهفته در آن را تجربه می‌کنند، در ادامه زندگی طبیعی خود وارد دوران سالمندی هم می‌شوند. در این دوران که معمولا بعد از 60 سالگی آغاز می‌شود، مشکلات و نیازهایی به‌وجود می‌آید که مختص این دوران است و متاسفانه اغلب خانواده‌ها برنامه‌ای برای آن ندارند یا توجهی به آن نمی‌کنند. از طرفی سن جمعیت سالمندی در کشورها افزایش یافته است و این یعنی مراقبت‌های بیشتری طی سال‌های آتی نیاز خواهد بود. بدین ترتیب، بازار بزرگی برای ارائه خدمات در این حوزه شکل خواهد گرفت.

استارتاپ هوم‌کا همانطور که از نامش می‌توان حدس زد، با ارائه خدمات متنوع مراقبتی و درمانی در منزل، درنهایت به‌دنبال کسب درصد موردتوجه خود از این بازار است. طاهرخانی در این رابطه بیان می‌کند: هلثیو به‌عنوان یک استارتاپ استودیو تخصصی که در حوزه سلامت فعال است، شبکه و همکاری‌هایی در این حوزه دراختیار دارد که راه ما را برای رسیدن به این مهم هموار می‌کند.

به گفته دکتر بهزاد سیفی مدیرعامل استارتاپ استودیو هلثیو: کسب‌وکارهایی که در تمرکزشان حوزه سالمند، کودک و بیمار است و در این حوزه‌ها خدمات ارائه می‌دهند از پتانسیل رشد بسیار بالایی در آینده‌ای نه چندان دور برخوردارند. ما بعد از بررسی بیش از 10 تیم استارتاپی ارائه دهنده خدمات مراقبتی و درمانی در منزل تصمیم گرفتیم که روی هوم‌کا سرمایه‌گذاری کنیم. هوم‌کا علاوه‌بر شناخت خوب از بازار خود، تیمی منسجم و پرانرژی دارد که احتمال موفقیت این استارتاپ را بسیار افزایش می‌دهد.

گفتنی است که هوم‌کا علاوه‌بر خدمات اصلی خود، در این ایام انواع آزمایش در منزل را هم به لیست خدمات خود اضافه کرده است.

علاوه‌بر هوم‌کا، اسمارتست، دروا و AI-med هم از جمله استارتاپ‌های دیگری هستند که پرتفو استارتاپ استودیو هلثیو را تشکیل می‌دهند. این استارتاپ‌ها در حوزه‌های آزمایش‌های هوشمند در منزل، سلامت زنان و تله‌رادیولوژی فعالند. استارتاپ استودیو هلثیو از اوایل سال 97 کار خود را آغاز کرده و درحال حاضر، درحال تکمیل پرتفو در دور دوم سرمایه‌گذاری خود می‌باشد.

ارسال نظر