60% کسب و کارهای فعال در شبکه‌های اجتماعی در اینستاگرام حضور دارند

رسانه کلیک - نوین هاب، پلتفرم فعال در حوزه مدیریت شبکه‌های اجتماعی، به مناسبت تولد دو سالگی خود، گزارشی از نحوه عملکرد کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی، در سالی که گذشت، منتشر کرده است.نوین هاب اولین و کامل‌ترین پلتفرم مدیریت شبکه‌های اجتماعی در ایران است. زمان‌بندی و انتشار محتوا، مدیریت و دانلود کامنت‌ها، آنالیز شبکه‌های اجتماعی و مدیریت تیمی آنها، از مهم‌ترین امکانات این پلتفرم است.

60% کسب و کارهای فعال در شبکه‌های اجتماعی در اینستاگرام حضور دارند

نوین هاب اولین و کامل‌ترین پلتفرم مدیریت شبکه‌های اجتماعی در ایران است. زمان‌بندی و انتشار محتوا، مدیریت و دانلود کامنت‌ها، آنالیز شبکه‌های اجتماعی و مدیریت تیمی آنها، از مهم‌ترین امکانات این پلتفرم است.

گزارش سالانه نوین هاب

نوین هاب در سال گذشته از تیرماه 1398 تا تیرماه 1399، فعالیت کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی را زیر نظر داشته و با استفاده از آمار و داده‌های استخراج شده از بخش فنی، گزارشی کامل و جامع تهیه کرده است. این گزارش به سه قسمت اصلی رفتار کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی، رفتار کاربران نوین هاب و آمارهای نوین هاب تقسیم شده است.

فعالیت کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی

بر اساس گزارش نوین هاب، نزدیک به 60% کسب و کارهای فعال در شبکه‌های اجتماعی در اینستاگرام، 11.42% آنها در تلگرام فعالیت دارند و سهم هر کدام از شبکه‌های اجتماعی دیگر کمتر از ده درصد است.
فاصله قابل توجه اینستاگرام با شبکه‌های اجتماعی دیگر از نکات قابل توجه این گزارش است.

به طور میانگین روزانه 860 پست از طریق پلتفرم نوین هاب در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که عکس با نزدیک 56% محبوب‌ترین قالب محتوایی بین کسب و کارها است و بعد از آن استوری و آلبوم در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

هشتگ‌ها و مکان‌های مورد علاقه کسب و کارها

یکی از جالب‌ترین آمارهای نوین هاب، هشتگ‌های پرطرفدار، ایموجی‌های پرکاربرد و لوکیشن‌های محبوب کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی است.
5 هشتگ تهران، هنر، معماری، ایران و لاکچری پرطرفدارترین هشتگ‌ها و لوکیشن‌های تهران، پاسداران، شیراز، اصفهان و ایران هم محبوب‌ترین لوکیشن‌ها در شبکه‌های اجتماعی کسب و کارها هستند.

زمان‌های پرترافیک در شبکه‌های اجتماعی

بر اساس این گزارش، پرترافیک‌ترین روز فعالیت کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی شنبه و محبوب‌ترین ساعت انتشار پست توسط کسب و کارها، ساعت 11 ظهر است.
به طور کلی بیشترین پست‌ها بین ساعت ۱۰ تا ۱۶ بعدازظهر توسط کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند. روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه شلوغ‌ترین روزهای هفته از نظر تعداد محتوای منتشر شده است.

رشد و توسعه نوین هاب

در سال 1399 نوین هاب با جذب مشتریان خارجی، پا به بازار بین المللی گذاشت و تا امروز از 14 کشور خارجی و 24 استان ایران کاربران فعال دارد.
بر اساس این گزارش، نوین هاب در این بازه زمانی، رشد 389 درصدی در تعداد کاربران و رشد 344 درصدی در اکانت‌های متصل شده را تجربه کرده است. در یک سال گذشته کاربران نوین هاب، 5 سال و شش ماه از عمرشان را در این پلتفرم ایرانی گذراندند که در نوع خودش عدد قابل توجهی است.

ارسال نظر