خطوط تلفن هزاران استارتاپ بدون دلیل قطع شد!

رسانه کلیک - از بعداز ظهر دوشنبه 9 تیر ماه، خطوط دفاتر کار مجازی بدون هشدار قبلی، ناگهان قطع شد. هزاران فروشگاه اینترنتی، استارتاپ و کسب و کارهای خرد و متوسط مشترکین این دفاتر هستند و برای ارتباط با مشتریان خود از این خطوط تلفن استفاده می‌کنند.

خطوط تلفن هزاران استارتاپ بدون دلیل قطع شد!

این در حالی است که دفاتر کار مجازی با مدیریت تماس‌های تلفنی کسب و کارها امکان دورکاری را برای آن‌ها فراهم می‌کنند و آن‌ها را از اجاره دفترکار و فضای فیزیکی با بی‌نیاز می‎سازند.

در روزهای شیوع کرونا یکی از ابزارهای موثر که امکان دورکاری و کار از منزل را فراهم می‌کند، خدمات دفتر کار مجازی است.

به گفته علی دشتی مدیرعامل «دفترشما» که از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات دفترکارمجازی است قطع ناگهانی خطوط این شرکت‌ها مسبوق به سابقه بوده و برای رفع ایرادات جلسات متعددی با مسئولان ذی‎ربط برگزار شده است.

دشتی می‌گوید: «ما برای ارائه راهکار پیش قدم بودیم و به همراه یکی از FCP های خوشنام کشور به نام فناپ راهکار فنی برای رفع دغدغه‌های مسئولان ارائه کردیم. ما برای ارائه این راهکار زمان و انرژی بسیاری صرف کردیم ولی متاسفانه به علت تعلل مراجع ذی‌ربط، هنوز این راهکار پیشنهادی آزمایش و پیاده سازی نشده است»

مدیر این شرکت دانش بنیان می‌افزاید: «در شرایط خرد کننده تحریم‌ها و شیوع کرونا که نفس کسب و کارها به شماره افتاده است، بدون اطلاع قبلی، تلفن هزاران کسب و کار را قطع می‌کنند و کسی هم پاسخگوی ضرر و زیانی که این قطع خطوط ناگهانی ایجاد می‌کند، نیست»

دشتی در پاسخ به این سوال که چه نهادی باعث قطع خطوط هزاران کسب و کار شده است گفت: «آنچه که با پیگیری فهمیده ایم این است که خطوط توسط مخابرات تهران و به دستور تنظیم مقررات قطع شده است، هم اکنون پیگیر هستیم که شماره تماس‌ها در اسرع وقت وصل شوند و امیدواریم که چنین اتقافی دیگر تکرار نشود».

استارتاپ‌ها، مشاغل خانگی، مشاوران در حوزه‌های مختلف، فریلنسرها، عرضه‌کنندگان خدمات آنلاین، خرده‌فروشان اینترنتی و همچنین شرکت‌هایی که در شهرستان‌ها فعالیت می‌کنند و بسیاری از مشاغل که به دلیل کرونا به دورکاری روی آورده‌اند از عمده مشتریان عمده دفاتر کار مجازی هستند که اکنون با قطع شدن شماره تماس‌هایشان با اختلال جدی در کسب و کار خود مواجه هستند.

ارسال نظر