مروری بر اخبار فناوری ایران در هفته اول اسفند 98

رسانه کلیک - سایه ویروس کرونا بر تمام کشور در حالی خودنمایی می‌کند که کسب و کارهای آنلاین ایرانی تلاش کردند با پویش دورکاری خود را رویین تن کرده و به جنگ با این ویروس بروند.

مروری بر اخبار فناوری ایران در هفته اول اسفند 98

استارتاپ‌های ایرانی با دورکاری به جنگ ویروس کرونا رفتند

ویروس کرونا تا به امروز قربانیان زیادی در ایران داشته است. استارتاپ‌های ایرانی برای مبارزه با این ویروس، تصمیم به دورکاری نیروهای خود گرفته اند.برای ادامه خبر کلیک کنید.

اخذ عوارض از خدمات دیجیتالی در کشور

معاونت پژوهش های زیربنایی مرکز پژوهش های مجلس، پیشنهاد اصلاح بند الحاقی یک تبصره ۱۵ لایحه بودجه سال ۹۹ برای اخذ عوارض از خدمات دیجیتالی را بررسی کرد .برای ادامه خبر کلیک کنید.

مدیرعامل و هیات مدیره جدید سرآوا انتخاب شد

هیات مدیره منتخب جدید سرآوا در اولین جلسه خود، علی فیاض‌بخش را به عنوان مدیرعامل و اکبر هاشمی را به عنوان رییس هیات مدیره برگزید. برای ادامه خبر کلیک کنید.

کاهش 29 درصدی فروش باسلام پس از اجباری شدن رمز پویا

در حالی که در بحبوحه انتشار ویروس کرونا باسلامی‌ها به دورکاری نیروهای خود روی آورده‌اند، مدیر عملیات این تیم از کاهش 29 درصدی فروش باسلام به دلیل رمز پویا خبر می‌دهد.برای ادامه خبر کلیک کنید.

دریافت سهمیه سوخت رانندگان تاکسی‌های اینترنتی با «سماس» تسهیل شد

فرایند واریز و دریافت اعتبار سهمیه سوخت رانندگان تاکسی‌های اینترنتی بهبود یافت و از این به بعد این رانندگان می‌توانند با همه کارت‌های بانکی خود، اعتبار سهمیه سوخت‌شان را دریافت کنند.برای ادامه خبر کلیک کنید.

وزیر ارتباطات: ماهواره مخابراتی «ناهید ۱» آماده پرتاب است

وزیر ارتباطات با اشاره به آخرین وضعیت طراحی و ساخت ۳ ماهواره در پژوهشگاه فضایی ایران گفت: «ماهواره مخابراتی «ناهید ۱» آماده پرتاب است.»برای ادامه خبر کلیک کنید.

پروازهای بین‌المللی فرودگاه پیام به هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعلیق شد

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از تعلیق موقت تمام پروازهای باری خارجی این فرودگاه خبر داد. برای ادامه خبر کلیک کنید.

دسترسی ۷۰ درصد خانوار ایرانی به اینترنت

وضعیت شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IDI) بر مبنای ارزیابی اتحادیه بین المللی مخابرات از دسترسی بیش از ۷۰ درصدی خانوار ایرانی به اینترنت و نفوذ ۷۲ درصدی اینترنت موبایل حکایت دارد. برای ادامه خبر کلیک کنید.

کرونا تاثیری بر افزایش قیمت موبایل در بازار ندارد

رئیس کمیسیون تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل گفت: «فعلا در بازار کمبود موبایل نداریم و به طور کلی شیوع بیماری کرونا تاثیر بیش از ۱۰ درصدی در قیمت موبایل ندارد.»برای ادامه خبر کلیک کنید.

ضریب نفوذ اینترنت سیار ۸ برابر ثابت شد

توسعه ارتباطات پهن‌باند ثابت و سیار تا پایان سه‌ماهه سوم سال جاری حاکی از ضریب نفوذ ۱۰.۵۶ درصدی پهن‌باند ثابت و ضریب نفوذ ۸۰.۰۹ درصدی پهن‌باند سیار است. برای ادامه خبر کلیک کنید.

اختلالات پرداخت صورتحساب رایتل بلای جان کاربران شده است!

ر روزهایی که بحث دولت الکترونیک بیش از پیش مطرح است و هر روز پررنگ تر می‌شود، اپراتور رایتل در بخش پرداخت صورتحساب مدتی است که دچار اختلال شده است. برای ادامه خبر کلیک کنید.

آذری جهرمی: برنامه ای برای ریاست جمهوری ندارم

وزیر ارتباطات، آذری جهرمی در برنامه زنده تلویزیونی «زنده باد زندگی» گفت: «بعد از پایان دوره وزارت، دوست دارم به فضای تحقیق برگردم. خوشحالم عملکردم طوری بوده که من را در سطح ریاست جمهوری می‌بینند البته من چنین تصمیمی ندارم.» برای ادامه خبر کلیک کنید.

پیامک های آموزشی درباره پیشگیری از کرونا ارسال می‌شود

وزیر بهداشت در نامه ای به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، درباره هماهنگی های لازم جهت ارسال پیامک های آموزشی توسط شرکت های اپراتور تلفن همراه به کلیه شماره های همراه موجود در کشور تاکید کرد. برای ادامه خبر کلیک کنید.

واگذاری بیش از 24 میلیون خط دائمی تا پایان سه ماهه سوم 98

آمار منتشرشده درباره‌ وضعیت توسعه تلفن همراه در سه ماهه‌ سوم سال ۱۳۹۸، حاکی از واگذاری بیش از ۲۴ میلیون خط دائمی و بیش از ۱۵۷ میلیون خط اعتباری است که مجموع خطوط واگذار شده دائمی و اعتباری را به ۱۸۶ میلیون و ۴۲۱ هزار عدد است. برای ادامه خبر کلیک کنید.

رایتل در کیفیت اینترنت از ایرانسل سبقت گرفت/ همراه اول همچنان پیشتاز

وضعیت پوشش اپراتور انتخابی (همراه) در استان تهران، شهرستان تهران و شهر تهران از وضعیت خوب همراه اول در پوشش اینترنت منطقه حکایت دارد و بعد از آن رایتل با میانگین «متوسط» قرار گرفته است. برای ادامه خبر کلیک کنید.

ارسال نظر