افتتاح شتابدهنده اسپین

رسانه کلیک - سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صبح امروز و در بازدید از شرکت های دانش بنیان پایتخت، شتابدهنده اسپین را افتتاح می کند.

افتتاح شتابدهنده اسپین

قرار است با افتتاح این شتابدهنده توسط بخش خصوصی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تولید تجهیزات پزشکی و زیست فناوری شتاب بگیرد.

شتابدهنده «اسپین» که با هدف توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه زیست‌فناوری تاسیس شده و توسط شرکت طاهر تاج پارس شرکت تولیدکننده تجهیزات پزشکی و سلامت راه‌اندازی شده، دیگر میزبان معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری است.

این شتاب دهنده در زمینه تجهیزات حوزه سلامت و زیست فناوری فعالیت می‌کند و امکانات و زیر ساخت های لازم برای تسهیل فرآیند تولید و سایر امکانات مورد نیاز را در اختیار شرکت های نوپا قرار می‌دهد.

نمایشگاه ایران فارما که با هدف معرفی توانمندی و پتانسیل صنعت دارویی کشور آخرین تحولات و دستاوردهای صنعت دارو را به نمایش گذاشته است، میزبان معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری است.

ستاری با حضور در جمع فعالان فناور این نمایشگاه و بازدید از دستاوردهایشان، درباره لازمه‌های توسعه زیست‌بوم نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان سخنرانی می‌کند.

تولید نرم افزارهای جامع مدیریت اطلاعات مکانی به صورت جامع و یکپارچه

ستاری، در نخستین بخش از این بازدیدها، به شرکت دانش‌بنیان «فراعمران نگار» رفت. فعالان فناور این شرکت‌دانش‌بنیان، نرم افزارهای مبتنی بر اطلاعات مکانی طراح و تولید می‌کنند.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، از شرکت دانش‌بنیان مهرکار تولیدکننده‌ قالبهای تزریق پلاستیک و تولیدکننده تجهیزات دانش‌بنیان که در صنعت قالبسازی فعالیت می‌کند بازدید کرد. تولید قالب‌های صنعتی ایران‌ساخت با ابعاد بزرگ جزو مهم‌ترین توانمندی‌های این شرکت دانش‌بنیان به حساب می‌آید. فعالان فناور مهرکار همچنین در طراحی و ساخت انواع قالب های پلاستیک، فلزی، خدمات ماشین‌کاری انواع قطعات صنعتی و تعمیر و نگهداری انواع قالب‌ها توانمند هستند.

شرکت دانش بنیان تلکا سافت که تولید کننده نرم‌افزارها و سخت افزارهای مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات است مقصد بعدی معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری است.

توانمندی در تولید تجهیزات هیدرومکانیکی ایران‌ساخت

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری همچنین از شرکت دانش‌بنیان فن نوین نیرو بازدید خواهد کرد. این شرکت دانش‌بنیان، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پیمانکاران اجرایی در زمینه طراحی و ساخت انواع تجهیزات هیدرومکانیک موفق به اجرای بیش از ٧٠ سد در ایران و خارج از کشور شده است.

بیش از 270 نیروی دانش آموخته و متخصص در فضای 66000متر مربعی این شرکت دانش‌بنیان مشغول فعالیت هستند.

تجهیزات هیدرومکانیک برای تنظیم آب پشت سد ، آبرسانی مداوم آب شرب ، آبرسانی مداوم کشاورزی ، کنترل سیلاب‌ها به منظور جلوگیری از خرابی‌های احتمالی و نیز هدایت و کنترل جریاب آب پشت توربین ها برای تولید برق کارایی‌های فراوانی دارند.

ارسال نظر