معرفی بهترین روش های پرداخت قبض تلفن همراه در هر اپراتور موبایل

رسانه کلیک - هر یک از اپراتورهایی که سیم‌ کارت‌ های دائمی دارند، برای پرداخت قبض تلفن همراه خود راهکارهایی را در نظر گرفته‌ اند؛ این امکانات شامل سامانه‌ های الکترونیکی، کدهای دستوری، تلفن‌ بانک و اپلیکیشن‌ های پرداخت می‌ شود که البته برخی از این امکانات از نظر مشترکان روش‌ های بهتر و آسان‌ تری برای پرداخت قبض تلفن همراه هستند.

معرفی بهترین روش های پرداخت قبض تلفن همراه در هر اپراتور موبایل

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ مدتهاست که با روش‌ های پرداخت غیرحضوری، دیگر لازم نیست مشترکین وقت خود را در ترافیک و یا صف طولانی شعب بانک‌ ­ها صرف کنند. بلکه هر ساعت از شبانه‌ روز، در منزل، یا در محل کار و هر مکان دیگر حتی خارج از محل سکونت خود می‌ توانند قبض تلفن­ همراه خود را پرداخت کرده و دیگر نگران تاخیر و دیرکرد در پرداخت قبض تلفن همراه نباشند.

روش‌ های پرداخت قبض همراه اول

پرداخت قبض تلفن همراه از طریق پرتال همراه اول: به پرتال همراه اول مراجعه کرده و منوی محصولات و خدمات را انتخاب کنید. برروی گزینه‌ سرویس‌ ها کلیک کرده و گزینه‌ رویت صورتحساب را انتخاب کنید. در صفحه‌ بازشده، شماره تلفن همراه و کدپستی آدرس خود را وارد و سپس پایان‌ دوره یا میان‌ دوره صورتحساب خود را انتخاب کرده و کلید تائید را کلیک کنید. در صفحه‌ بازشده ضمن رویت صورتحساب خود، امکان پرداخت آن از طریق یکی از درگاه بانک‌ های درج‌ شده در سایت وجود دارد.

پرداخت قبض از طریق اینترنت: به آدرس بانک مورد نظر در اینترنت مراجعه کنید و به قسمت بانکداری الکترونیک بروید. در قسمت پرداخت الکترونیک، پرداخت قبوض و سپس قبض مورد نظر را انتخاب کنید. فرم پرداخت قبض را بر اساس قبض‌ تان تکمیل و سپس تایید کنید. بانک مورد نظر به نمایندگی از شما مبلغ قبض را پرداخت می ­‌کند. اگر در قسمت پرداخت الکترونیک، گزارش قبض را انتخاب کنید، گزارش تائیدیه پرداخت شما قابل مشاهده است.

پرداخت از طریق سامانه اطلاع‌ رسانی ۹۹۹۰: در این روش با مرکز اطلاع‌ رسانی ۹۹۹۰ تماس بگیرید، شماره تلفن­ همراه مورد نظر خود را وارد کرده و با وارد کردن شماره کارت بانکی و رمز خرید اینترنتی،‌ قبض خود را پرداخت کنید. مزیت این روش نسبت به سایر روش‌ ها این است که پرداخت همان لحظه اعمال می‌ شود و مشترکینی که تلفن­ همراهشان بعلت عدم پرداخت صورتحساب قطع شده، درصورت پرداخت و وصول مبلغ به حساب همراه اول، بدون مراجعه به دفاترخدمات ارتباطی ارتباطشان وصل می ­‌شود.

پرداخت از طریق کد دستوری #۱* و یا شماره‌ گیری تلفن گویای *۱۰۰: از طریق گوشی موبایل خود کد دستوری #۱* را شماره‌ گیری کنید، وارد منوی قبض شوید و نوع قبض (میان‌ دوره/ پایان‌ دوره) را انتخاب کنید. شماره خود یا دیگران را جهت پرداخت قبض وارد کنید و پس از ورود شماره کارت بانکی و رمز دوم قبض شما پرداخت می‌ شود. در روش تلفن گویا نیز از طریق گوشی موبایل تلفن گویای *۱۰۰ را به صورت رایگان شماره‌ گیری کنید و پس از تایید شماره موبایل، شماره کارت بانکی و رمز دوم، قبض شما پرداخت می‌ شود.

روش‌ های دیگری از جمله پرداخت از طریق پیام کوتاه، از طریق خودپرداز، تلفن بانک نیز وجود دارد که توضیح آنها در وب‌ سایت همراه اول آمده است.

روش‌ های پرداخت قبض ایرانسل

مشترکان دائمی اپراتور دوم تلفن همراه هم با استفاده از روش‌ های متنوع پرداخت، می‌ توانند بدون محدودیت زمانی و مکانی قبض تلفن همراه خود را پرداخت کنند و همواره از خدمات و محصولات ما لذت ببرید.

پرداخت آنلاین: با استفاده از اینترنت و کارت‌ های عضو شبکه شتاب، می‌ توانند صورت‌ حساب خط دائمی خود را پرداخت کنند. البته به گفته‌ ایرانسل، در این روش هیچ مبلغی به عنوان کارمزد از حساب آن‌ ها کسر نخواهد شد.

پرداخت با استفاده از کد دستوری: با استفاده از کارت بانکی و رمز دوم آن و شماره‌گیری #۱*۷* می‌ توانید قبض سیم‌ کارت دائمی خود را پرداخت کنید.

پرداخت از طریق اپلیکیشن: مشترکان همچنین با نصب برنامه کاربردی ایرانسل من، می‌ توانند قبض تلفن همراه خود را پرداخت کنند. دانلود و استفاده از برنامه ایرانسل من رایگان است. البته برای ورود به این برنامه به رمز ایرانسلی نیاز دارید که می‌ توانید با استفاده از همین برنامه نسبت به دریافت آن اقدام کنید.

روش‌ های پرداخت قبض رایتل

پرداخت از طریق سامانه تلفن گویا: طبق آنچه برروی سایت این اپراتور آمده است، سرویس IVR Payment با هدف خرید و افزایش اعتبار و پرداخت قبوض در سامانه تلفن گویا شرکت رایتل جهت رفاه حال مشترکین راه‌ اندازی شده است. در این سرویس با شماره‌ گیری ۲۰۰ یا ۰۹۲۰۲۰۰۰۰۰۰ مشترکین دایمی امکان پرداخت قبض پایان‌ دوره و میان‌ دوره با استفاده از کارت‌ های عضو شبکه شتاب از طریق اتصال به درگاه بانک را دارند.

همچنین با مراجعه به وب‌ سایت این اپراتور نیز می‌ توان به پرداخت قبوض میان‌ دوره و پایان‌ دوره اقدام کرد.

ارسال نظر