دریافت کپی کارت ملی و شناسنامه در تمام دفاتر پیشخوان تا 40 روز دیگر حذف می‌ شود

رسانه کلیک - دبیر کانون سراسری دفاتر پیشخوان دولت از حذف دریافت کپی کارت ملی و کپی شناسنامه از متقاضیان دریافت خدمت در تمامی دفاتر پیشخوان سراسر کشور تا 40 روز آینده خبر داد.

دریافت کپی کارت ملی و شناسنامه در تمام دفاتر پیشخوان تا 40 روز دیگر حذف می‌ شود

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ علی فلاح حقیقی دبیر کانون سراسری دفاتر پیشخوان دولت عنوان کرد: پس از دستور وزیر کشور برای حذف دریافت کپی کارت ملی و کپی شناسنامه برای انجام امور اداری مقرر شد دستگاه‌ های اداری با کد ملی افراد را شناسایی کنند و این دستور در سراسر کشور به اجرا درآمد.

دبیر کانون سراسری دفاتر پیشخوان دولت اظهار کرد: تقریبا برای دریافت هر خدمت نیاز به دو کپی وجود داشت که به طور متوسط در روز ۱۰۰ هزار برگ کاغذ در دفاتر پیشخوان کپی گرفته می‌ شد.

وی ادامه داد:‌ این موضوع علاوه بر حذف کاغذ، زمینه بسیاری از سوء استفاده‌ ها را نیز از بین می‌ برد که برای مثال، در یک مورد با استفاده از کپی شناسنامه یک ملک به نام فرد دیگری زده شده بود.

حقیقی تصریح کرد:‌ اگرچه برخی دفاتر در این زمینه تنبلی می‌ کنند، اما استانداری‌ ها دفاتر ارائه دهنده خدمات دولتی را برای عملیاتی کردن این طرح تحت فشار قرار دادند و طرح تا یک ماه آینده یا حداکثر تا چهل روز دیگر به طور کامل در دفاتر پیشخوان سراسر کشور اجرا می‌ شود.

ارسال نظر