100 درصد اظهارنامه های مالیاتی الکترونیکی شد

رسانه کلیک - عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در راستای توسعه دولت الکترونیک در کشور، 100 درصد اظهارنامه های مالیاتی الکترونیکی شد.

100 درصد اظهارنامه های مالیاتی الکترونیکی شد

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ رضا باقری اصل عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه برای رشد اقتصاد در فضای ICT باید مطالبه گر باشیم، عنوان کرد: فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از حوزه های امیدبخش در کشور به شمار می رود.

وی با اشاره به رشد رتبه توسعه دولت الکترونیک در کشور، بیان کرد: باید توجه داشت که سنجش این رشد توسط داوران بین المللی صورت می گیرد به طوری که ما مرجع هایی را در اختیار داوران قرار می دهیم و آنها این شاخص ها را با مدل های خود تطبیق می دهند. البته روش های ارزیابی شاخص های جهانی توسعه دولت الکترونیک، در دوره های مختلف متفاوت است به طوری که اگر همین داده ها را در دوره بعد ارائه دهیم مورد قبول واقع نمی شود.

عضو هیات عامل سازمان فناوری از الکترونیکی شدن ۱۰۰ درصد اظهارنامه های مالیاتی در راستای ارائه یکی از خدمات دولت الکترونیک در کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر مرحله رسیدگی و دادرسی مالیات ها هنوز الکترونیکی نشده، اما در تلاش هستیم تا مالیات نقل و انتقال املاک و بیمه را نیز به صورت الکترونیکی انجام دهیم.

باقری اصل با بیان اینکه الکترونیکی شدن خدمات به حوزه سلامت نیز رسیده است، تصریح کرد: در دیدار وزیر ارتباطات با مسئولان سازمان تامین اجتماعی، موضوع استحقاق درمان تعیین شد و از بین ۶۰۶ بیمارستان وزارت بهداشت ۵۸۳ بیمارستان مشمول استحقاق درمان شدند.

ارسال نظر