معافیت شرکت های دانش بنیان از پرداخت مالیات 4 درصد علی‌ الحساب بر واردات

رسانه کلیک - طبق توافقات صورت گرفته میان معاونت علمی‌ و فناوری ریاست‌جمهوری و گمرک جمهوری اسلامی ایران، تمامی شرکت های دانش بنیان از پرداخت مالیات 4 درصد علی‌ الحساب بر واردات معاف می‌ شوند.

معافیت شرکت های دانش بنیان از پرداخت مالیات 4 درصد علی‌ الحساب بر واردات

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تمام شرکت های دانش بنیان مورد تأیید کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت‌ ها و مؤسسات دانش‌ بنیان می‌ توانند در صورت ثبت‌ نام و مراجعه در سامانه مدیریت کالا به نشانی WMS.IR از پرداخت 4 درصد مالیات علی‌ الحساب به واردات معاف شوند.

روند ثبت‌ نام در این سامانه به این صورت است که شرکت‌ ها می‌ توانند با انتخاب گزینه ثبت‌ نام تولیدی، در بخش اطلاعات پروانه، در صورتی‌ که دارای پروانه بهره‌ برداری از یکی از وزارتخانه‌ های صنعت، جهاد کشاورزی و بهداشت نیستند، با انتخاب گزینه شرکت دانش‌ بنیان و واردکردن شناسه ملی در بخش شماره پروانه اقدام به ثبت‌ نام کنند و از پرداخت مالیات چهار درصد علی‌ الحساب بر واردات معاف شوند.

برخی دیگر از تسهیلاتی که شرکت های دانش بنیان می‌ توانند با ثبت‌ نام در این سامانه از آن بهره‌ مند شوند، شامل تسهیل ورود کالا در مسیرهای سبز و امکان اظهار قبل از ورود، کیل مصرف و استرداد پروانه وارداتی، تسهیل انجام تشریفات گمرکی برای تولیدی‌ های مستقر در مناطق آزاد و ویژه همچنین تسهیل در جابجایی کالا با صدور پته خروجی از انبار تولیدی جهت استعلام نیروهای انتظامی است.

همچنین برقراری ارتباط مؤثر بین جامعه دانشگاهی و صنعتی در راستای کمک به نیازهای شرکت‌ های تولیدی و بهبود فضای کسب‌ و کار شرکت‌ های تولیدی با بهره‌ وری از زیرسامانه بازار به‌ منظور معرفی کالای ایرانی به کشورهای دیگر از دیگر تسهیلاتی است که تمام شرکت های دانش بنیان می‌ توانند ذیل قرارداد ذکر شده از آن بهره‌ مند شوند.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست‌ جمهوری، شرکت‌ های دانش‌ بنیان می‌ توانند به‌ منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره 43891 تماس بگیرند.

ارسال نظر