یک میلیون و 357 هزار دستگاه تلفن همراه به کشور وارد شد

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ طی چهار ماه نخست سال‌ جاری یک میلیون و 357 هزار و 936 دستگاه گوشی همراه به ارزش 228 میلیون دلار به کشورمان وارد شده است، به طوری که این کالا یک و 50 صدم درصد از سهم ارزشی کل واردات را به خود اختصاص داده است (واردات تلفن همراه به 109 میلیون و 250 هزار دلار رسید).

یک میلیون و 357 هزار دستگاه تلفن همراه به کشور وارد شد

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ طی چهار ماه نخست سال‌ جاری یک میلیون و 357 هزار و 936 دستگاه گوشی همراه به ارزش 228 میلیون دلار به کشورمان وارد شده است، به طوری که این کالا یک و 50 صدم درصد از سهم ارزشی کل واردات را به خود اختصاص داده است ( واردات تلفن همراه به 109 میلیون و 250 هزار دلار رسید ).

بر اساس این گزارش، میزان واردات گوشی تلفن همراه به کشورمان طی چهار ماهه نخست سال‌ جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش 146 و 58 صدم درصد افزایش یافته است ( واردات گوشی تلفن همراه 160 درصد بالا رفت ).

طی چهار ماهه نخست سال گذشته 690 هزار و 764 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش 92 میلیون و 520 هزار دلار وارد کشور شده بود که 58 صدم درصد از سهم ارزشی کل واردات به کشورمان را شامل می‌شد.

در گزارش گمرک ایران آمده است؛ در طرح رجیستری مسئولیت اظهار و اخذ حقوق ورودی و عوارض گمرکی گوشی‌ های مسافری بر عهده گمرک است و گمرک موظف به ارسال این اطلاعات به سامانه همتاست که این کار وفق مصوبات از سوی گمرک انجام می‌ شود، اما پس از ارسال این اطلاعات راستی آزمایی اطلاعات مسافران قبل از فعال سازی گوشی‌ های مسافری بر عهده سامانه همتاست.

حقوق و عوارض گمرکی تمامی گوشی‌ های تلفن همراه مسافری که به سامانه مسافری گمرک اظهار شده اند، دریافت شده است، اما راستی آزمایی اطلاعات مسافران بر اساس اطلاعات پرواز و پاسپورت مسافران در تعهدات سامانه همتا بوده و باید پس از ارسال اطلاعات گوشی‌ های مسافری از سامانه گمرک به همتا تطبیق و راستی آزمایی اطلاعات قبل از فعال سازی گوشی‌ ها انجام شود.

ارسال نظر