قیمت گوشی 10 درصد پایین آمد

رسانه کلیک - پس از اعلام بسته جدید ارزی دولت، بازار گوشی تلفن همراه به کاهش نرخ دلار واکنش نشان داد و قیمت انواع گوشی 10 درصد کاهش پیدا کرد.

قیمت گوشی 10 درصد پایین آمد

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ بازار گوشی تلفن همراه به بسته جدید ارزی دولت و کاهش نرخ ارز آزاد واکنش نشان داد ( پیش‌ بینی تاثیر بسته جدید ارزی دولت بر بازار موبایل ).

پس از اعلام سیاست‌ های ارزی دولت که منجر به کاهش 400 تومانی نرخ دلار در بازار آزاد و قیمت‌ گذاری دلار با نرخ 9 هزار و 400 تومان شد، قیمت انواع گوشی در بازار موبایل تا حدی کاهش یافت.

در نتیجه کاهش قیمت موبایل در بازار، برای مثال آیفون ایکس 256 که تا دیروز 14 میلیون و 800 هزار تومان قیمت‌ گذاری می شد به قیمت 13 میلیون و 200 هزار تومان رسید. این گوشی در ملتهب‌ ترین روزهای نوسان نرخ ارز به قیمت 17 میلیون تومان نیز رسیده بود، همچنین، گوشی A5 سامسونگ که 3 میلیون تومان قیمت داشت به قیمت جدید 2 میلیون و 700 هزار تومان رسید. با توجه به قیمـت‌ های جدید و قدیم به نظر می رسد تقریبا قیمت ها در بازار موبایل 10 درصد کاهش یافته است ( بازار موبایل متعادل می شود/ عرضه 600 هزار دستگاه گوشی در آینده نزدیک ).

بازار موبایل به شدت به نرخ ارز وابسته است و متناسب با هر میزان افزایش یا کاهش نرخ ارز تغییر می‌ کند. همچنین معمولا روال بازار تلفن همراه بر این است که با افزایش نرخ دلار، فروشنده‌ ها تمایلی به فروش ندارند، زیرا می‌ دانند باید همان جنس را با قیمت بیشتری بخرند و جایگزین کنند، اما وقتی دلار ارزان می‌ شود، راغب به فروش می‌ شوند، زیرا می‌ دانند جنس ارزان‌ تر می‌ خرند و با قیمت کمتری جایگزین می‌ کنند و اگر اکنون بفروشند ضرر کمتری خواهند کرد.

در شرایط فعلی همچنان گوشی‌ های دارای گارانتی‌ های شرکتی کمیاب هستند و حتی با یک میلیون تومان اختلاف قیمت به فروش می‌ رسند. برای مثال گوش S9 128 سامسونگ 10 میلیون و 100 هزار تومان قیمت‌ گذاری می‌ شود، اما همین گوشی با گارانتی دیگری یک میلیون تومان ارزان‌ تر است.

ارسال نظر