بازار موبایل متعادل می شود/ عرضه 600 هزار دستگاه گوشی در آینده نزدیک

رسانه کلیک - 600 هزار گوشی تلفن همراه تا چند روز آینده از گمرک ترخیص و در بازار عرضه می‌ شوند و با تعیین تکلیف تأمین ارز واردات گوشی از طریق بازار ثانویه به زودی بازار موبایل به حالت عادی بازمی‌ گردد.

بازار موبایل متعادل می شود/ عرضه 600 هزار دستگاه گوشی در آینده نزدیک

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ در هفته‌ های اخیر نگرانی بابت کاهش موجودی بازار تلفن همراه به دفعات تکرار شده بود.

بلاتکلیفی در تأمین ارز واردات گوشی، عدم ثبات نرخ ارز و وقفه در ثبت سفارش گوشی از جمله دلایل تشدید کمبود گوشی در بازار تلفن همراه شده بود.

بنا بر آخرین اطلاعات رسیده از کمیته اجرای طرح رجیستری با پیگیری‌ های انجام‌ شده در چند روز اخیر در پی انتقال نگرانی‌ های موجود در باره کاهش موجودی بازار موبایل به مسئولان مربوطه در وزارت صنعت، ثبت سفارش بیش از 600 هزار دستگاه تلفن همراه که پیش از این در انتظار تأیید ثبت سفارش بودند تأیید شد و این گوشی‌ ها تا چند روز آینده از گمرک ترخیص شده و روانه بازار خواهد شد.

این روند در هفته‌ های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

با توجه به اتخاذ رویکرد جدید در واردات تلفن همراه توسط مراجع مربوطه که تأمین ارز واردات تلفن همراه از طریق بازار ثانویه یکی از این رویکردها است و همچنین ادامه روند تأیید ثبت سفارش‌ ها پیش‌ بینی می‌ شود به زودی بازار موبایل به حالت عادی خود بازگشته و شاهد تأمین موجودی بازار و متعادل شدن قیمت‌ ها خواهیم بود.

ارسال نظر