ثبت سفارش گوشی تلفن همراه از سر گرفته شد/ تامین ارز مورد نیاز از بازار ثانویه

رسانه کلیک - از امروز امکان ثبت سفارش واردات گوشی موبایل دوباره فراهم شده، اما ثبت سفارش‌ کنندگان باید ارز مورد نیاز خود را از بازار ثانویه تامین کنند.

ثبت سفارش گوشی تلفن همراه از سر گرفته شد/ تامین ارز مورد نیاز از بازار ثانویه

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ در روزهای گذشته فرایند ثبت سفارش واردات گوشی تلفن همراه متوقف شد، اما امروز مجددا ثبت سفارش واردات این کالا آغاز شده است.

طبق تصمیم اتخاذ شده، این کالا به گروه سوم منتقل شده و در صورت تمایل واردکنندگان این کالا می‌ توانند ارز مورد نیاز خود را از بازار ثانویه تامین کنند.

پیش از این وزارت ارتباطات قصد داشت گوشی تلفن همراه را به دو بخش زیر ۳۰۰ دلار و بالای ۳۰۰ دلار تقسیم کند تا ارز گوشی‌ های زیر ۳۰۰ دلار را در گروه دوم و ارز گوشی‌ های بالای ۳۰۰ دلار در گروه سوم تامین شود.

بر این اساس، وزارت صنعت، معدن و تجارت به دلیل ابهامات، ثبت سفارش را متوقف کرد یا ثبت سفارش‌ های انجام شده را تایید نکرد.

فعالان بازار گوشی تلفن همراه نرخ 10 هزار تومانی فعلی بازار ثانویه را برای واردات گوشی تلفن همراه نامناسب و بسیار بالا دانستند تا جایی اگر امکان ثبت سفارش هم فراهم شود، کسی تمایل به دریافت ارز با چنین نرخ‌ هایی ندارد ( تقاضایی برای واردات گوشی با دلار 10 هزار تومانی وجود ندارد ).

ارسال نظر