محدود کردن فعالیت اسنپ و تپسی به صلاح نیست

رسانه کلیک - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از مسئولان خواست بجای محدودسازی فعالیت اسنپ و تپسی سایر رانندگان را به رقابت در این بخش و خروج این حرکت از انحصار برخی برندها ترغیب کنند.

محدود کردن فعالیت اسنپ و تپسی به صلاح نیست

به گزارش کلیک به نقل از خانه ملت؛ علی ساری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به درخواست وزیر کشور مبنی بر اعمال محدودیت برای فعالیت اسنپ و تپسی عنوان کرد: ورود این مجموعه نرم‌ افزاری و اپلیکیشن‌ ها باعث شده که فعالیت آنها تاثیر بسزایی در محدودسازی عملکرد آژانس‌ ها و تاکسی‌ ها داشته باشد و مشکلات معیشتی متعددی را برای آنها ایجاد کند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: البته رانندگان فعال در آژانس‌ ها و تاکسی‌ های سیار در شهر واکنش موثری از خود نشان ندادند و این در حالی است که ما به آنها پیشنهاد داده بودیم تا بیشتر بر این آیتم‌ ها زوم کنند تا اینکه بخواهند به دنبال تقابل با آنها باشند.

وی اظهار کرد: هم‌ اکنون مسیر تغییرات جامعه به سمت بهره‌ مندی از این اپلیکیشن‌ ها است، بنابراین هر گونه تقابل با آنها آسیب‌ رسان خواهد بود و به صلاح نیست، ضمن اینکه عموم مردم از نحوه ارائه خدمات این اپلیکیشن‌ ها رضایت دارند، چرا که این مجموعه‌ ها از نقاط ضعف جزیی برخوردار هستند.

ساری ادامه داد: البته نباید گسترش فعالیت این اپلیکیشن‌ ها مانع از تداوم امرار معاش سایر رانندگی که مستقل از این مجموعه‌ ها فعالیت می‌ کنند، شود و از سوی هیچ مسئولی هم به درد آنها توجهی نشود، ضمن اینکه می‌ توان دارندگان آژانس‌ ها را در مجموعه مدیریتی اسنپ یا تپسی وارد کرد، چرا که آنها از ظرفیت زیادی به‌ منظور ایجاد اشتغال برای نیروهای فعال در این حوزه برخوردار هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سیاستگذار کلان هم باید به هر دو طرف توجه کند و با توجه به نیاز جامعه برای استفاده از این اپلیکیشن‌ ها، دارندگان آژانس‌ ها و تاکسی‌ ها را هم ترغیب به استفاده از این روش و پذیرفتن این رویکرد جدید در جهت ساماندهی فعالیت‌ های خود کند تا به صورت واحد و نظام‌ مند وارد عمل شوند، چرا که رقابت در این عرصه با سودآوری بیشتر برای هر کدام از آنها همراه بوده و فعالیت در این زمینه را نیز از انحصار برخی برندها خارج می‌ سازد.

ارسال نظر