ورود گوشی دست دوم به کشور تحت عنوان مسافری

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات گفت: اکثر گوشی های مسافری وارد شده به کشور، گوشی های دست دوم کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که نوسازی ظاهری شده اند.

ورود گوشی دست دوم به کشور تحت عنوان مسافری

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در شبکه اجتماعی توییتر در خصوص افزایش دو برابری قیمت گوشی طی یک ماه گذشته که از سوی کاربران با انتقاد مواجه شده بود، پاسخ داد.

وی عنوان کرد: مطمئن باشید خواب راحتی ندارم وقتی نارضایتی ها را می بینم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه تأمین ارز برای واردات تلفن همراه هنوز با مشکلاتی مواجه است، اظهار کرد: منتظر رفع توقیف گوشی های موجودر بازار هم هستیم. احتکار هم مزید بر علت است.

آذری جهرمی ادامه داد: برای رفع مشکل از سازمان های مسئول پیگیرم، اما فعلا برای آنها اولویت های مهمتری از تلفن همراه وجود دارد.

وی در مورد گوشی هایی که در انبارها مانده و خارج نمی شوند، افزود: البته در طرح ثبت تلفن همراه اطلاعاتی از شبکه توزیع و یا انبارها موجود نیست و اولتیماتوم برای زمان رجیستری گوشی هایی که در انبار مانده صرفا باعث می شود گوشی ها یک بار فعال و مجددا به چرخه احتکار بازگردد.

وزیر ارتباطات راه حل نهایی برای بازار گوشی موبایل را تثبیت نرخ ارز و در نتیجه آن تثبیت بازار عنوان کرد.

آذری جهرمی با بیان اینکه امروز به یکی از مراکز فروش گوشی تلفن همراه به شرق تهران رفتم، بیان کرد: گوشی موجود بود، اما قیمت ها اجازه خرید به بسیاری را نمی داد.

وی در مورد اینکه گفته می شود دولت جلوی گوشی های مسافری را گرفته و اجازه ثبت رجیستر نمی دهد، تصریح کرد: علتی که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواهان جلوگیری از واردات گوشی تحت عنوان مسافری شده است، رعایت حقوق مصرف کننده بود.

وزیر ارتباطات یادآور شد: مطابق گزارش ها اکثر گوشی های وارد شده تحت عنوان مسافری، گوشی های دست دوم کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که نوسازی ظاهری شده اند.

ارسال نظر