لایحه صیانت از اطلاعات شخصی کاربران امروز رونمایی می‌ شود

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات از رونمایی لایحه صیانت از داده‌ ها و اطلاعات شخصی کاربران و کسب و کارهای نوپا در راستای اجرای لایحه حقوق شهروندی خبر داد.

لایحه صیانت از اطلاعات شخصی کاربران امروز رونمایی می‌ شود

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌ المللی الکامپ با اعلام این خبر عنوان کرد: لایحه صیانت از داده‌ ها و اطلاعات شخصی کاربران که یکی از وعده‌ های دولت در جهت حفظ حقوق شهروندی کسب و کارها و توسعه نظام اعتماد عمومی برای کاربران است، عصر امروز افتتاح خواهد شد.

وی اظهار کرد: این لایحه تنها مختص پیام‌ رسان‌ ها نبوده و تمامی کسب و کارهای نوپای حوزه فناوری اطلاعات را شامل می‌ شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: لایحه صیانت از داده‌ ها و اطلاعات شخصی کاربران پیش از این تدوین شده و یکبار نیز به شور عمومی گذاشته شد و امروز پس از انجام اصلاحات مربوطه به عنوان گام مهمی برای توسعه کسب و کارهای نوپا رونمایی می‌ شود.

آذری جهرمی افزود: لایحه حق مالکیت معنوی (کپی‌ رایت) از دیگر مواردی است که پس از لایحه صیانت از داده‌ های شخصی در دستور کار قرار می‌ گیرد.

وی همچنین با تأکید بر اینکه زیرساخت‌ های ارتباطی برای توسعه کسب و کارها ارتقاء یافته است، بیان کرد: طی ۹ ماه گذشته ظرفیت اینترنت پرسرعت در بخش باند پهن در تمامی شهرها به صد درصد رسیده و رشد اینترنت در روستاها افزایش یافته است؛ امیدواریم با اقدامات صورت گرفته، در سال آینده از جایگاه بین‌ المللی مطلوبی نیز در این حوزه برخوردار شویم.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه باید فضا برای رشد کسب و کارهای نوپا باز گذاشته شود، اضافه کرد: فیلترینگ‌ های غیرکارشناسی و بی‌ دلیل در داخل کشور مانع رشد کسب و کارهای نوپا می‌ شود.

آذری جهرمی با اشاره به چالش‌ های داخلی و بین‌ المللی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: به آنهایی که در حوزه بین‌ المللی تلاش می‌ کنند ایران در بخش فناوری اطلاعات منزوی شود، می‌ گویم که جوانان ایرانی پشت هیچ درِ بسته‌ ای نخواهند ماند. در همین حال به کسانی که در داخل برای کسب و کارها محدودیت ایجاد می‌ کنند، می‌ گویم که از اقتصاد رانتی به مطلوبیت نخواهید رسید و اجازه دهید جوانان و ظرفیت خودشان در فضای رقابتی، توسعه را رقم بزنند.

وی اظهار داشت: ایجاد مانع و تلاش برای گرفتن حکم فیلترینگ‌ با این هدف که دست‌ اندازی برای کسب و کارهای نوپا ایجاد کرده‌ ایم، راه به جایی نمی‌ برد و تحول دیجیتال در هر حالت شکل خواهد گرفت و آینده کشور ما در این مسیر رقم خواهد خورد.

وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تحول دیجیتال در کشور افزود: با وزارتخانه‌ های نیرو و جهاد کشاورزی در حوزه تحول دیجیتال، سند همکاری به امضا رسید تا از همه ظرفیت‌ ها در این حوزه استفاده شود.

آذری جهرمی تصریح کرد: به دلیل برخی چالش‌ ها، تصویب طرح نوآفرین در دولت به تأخیر افتاد، اما من قول می‌ دهم که این طرح که با هدف رفع معضلات کسب و کارهای نوپا تعریف شده است، به زودی به تصویب برسد.

وی یادآور شد: با اجرای این طرح، مشکلات و معضلات مربوط به نظامات بیمه، مالیات و تأمین مالی برای کسب و کارهای نوپا، اصلاح خواهد شد.

ارسال نظر