تخلف 32 میلیاردی شرکت‌ های واردکننده گوشی همراه

رسانه کلیک - سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: رسیدگی به پرونده شرکت‌ های متخلف واردکننده گوشی موبایل از هفته آینده آغاز می‌ شود.

تخلف 32 میلیاردی شرکت‌ های واردکننده گوشی همراه

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با بیان اینکه تخلف اولیه ای که برای شرکت‌ های متخلف واردکننده گوشی موبایل برآورد شده است حدود ۳۲ میلیارد تومان است، عنوان کرد: رسیدگی به پرونده این شرکت ها از هفته آینده آغاز می شود.

رایگانی اظهار کرد: امروز پرونده ۱۴ شرکت از طرف سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان صنعت، معدن و تجارت به سازمان تعزیرات ارجاع شد و بلافاصله با تاکید رییس سازمان تعزیرات حکومتی به سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران ارجاع و تعیین شعبه شد.

وی با بیان اینکه تخلف اولیه ای که برآورد شده حدود ۳۲ میلیارد تومان است، افزود: شرکتی حدود ۱۳ میلیارد تومان تخلف داشت و شرکتی حدود ۹۰ میلیون تومان.

رایگانی در خصوص شرکت‌ های متخلف واردکننده گوشی موبایل بیان کرد: روند رسیدگی به پرونده همه این ۱۴ شرکت از هفته آینده با فراخوان سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران آغاز می شود و بر اساس آن، این شرکت ها یک هفته مهلت دارند تا مستندات قانونی خود را به شعبه رسیدگی کننده ارجاع دهند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: در صورتی که نیاز به کارشناسی مجدد نباشد در سریع ترین زمان، حکم این پرونده ها را صادر می کنیم.

رایگانی اضافه کرد: بر اساس قانون، یک هفته باید به این شرکت ها برای ارائه مستندات جدید مهلت دهیم و اگر نیاز به کارشناسی مجدد نباشد حداکثر در مدت یک ماه این پرونده ها تعیین تکلیف می شوند.

وی درباره ۲۶ شرکت باقیمانده گفت: با اقدام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اعلام لیست اولیه شرکت های دریافت کننده ارز دولتی، ستادی در سازمان تعزیرات حکومتی به دستور وزیر دادگستری تشکیل و شعبه ویژه به این موضوع تشکیل شد ( فهرست شرکت های واردکننده موبایل با ارز دولتی منتشر شد ).

باحضور نمایندگانی از گمرک، بانک مرکزی و وزارت صنعت ،​معدن و تجارت و سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان و نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کمیته ای ویژه ای در سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل گردید تا مستندات همه این شرکت ها بررسی شود.

وی اظهار داشت: ۸ شرکت از این شرکت ها یا ارز دولتی را تحویل نگرفتند یا واردات نکردند و یا اگر واردات کردند در مرحله گمرک است.

رایگانی افزود: از ۳۲ شرکت باقیمانده، شرکت هایی که گران فروشی کردند به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شدند ( گرانفروشی 15000 دستگاه گوشی آیفون توسط یک شرکت واردکننده تلفن همراه! ).

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره ۱۰۰ هزار گوشی تلفن همراه که قرار است هفته آینده به بازار عرضه شود، گفت: نگاه ما این است که این گوشی ها با هماهنگی همه دستگاه های ذیربط توزیع شود تا این توزیع، رانت های جدیدی را ایجاد نکند و حقوق مردم تضییع نشود.

رایگانی تصریح کرد: تصمیم گیری واحدی درباره توزیع این موبایل ها نشده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هفته گذشته طرحی را با تصمیم ستاد مرکزی مبارز با احتکار در بازار لوازم خانگی آغاز کردیم، یادآور شد: تاکنون پرونده ای درباره احتکار عمده کالا به دست ما نرسیده است.

ارسال نظر