ایجاد سامانه ثبت درخواست های ارزی برای محصولات و خدمات نرم افزاری

رسانه کلیک - با توافق 3 جانبه میان وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات و سازمان نظام صنفی رایانه ای، سامانه ثبت درخواست های ارزی محصولات و خدمات نرم افزاری تا 10 روز دیگر ایجاد می‌ شود.

ایجاد سامانه ثبت درخواست های ارزی برای محصولات و خدمات نرم افزاری

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ طبق توافق میان معاونت توسعه مدیریت و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، سامانه ثبت و تایید درخواست های ارزی محصولات و خدمات نرم افزاری با هدف تسهیل و تسریع و شفاف سازی، کنترل و پایش، نظام پاسخگویی و فرآیند مربوط به تایید و تشخیص تا رفع تعهد ارزی ظرف مدت ۱۰ روز آینده راه اندازی می شود.

رسول سراییان، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در نشست بررسی راه اندازی ثبت در خواست های ارزی محصولات و خدمات نرم افزاری با اشاره به واگذاری راه اندازی سامانه فرآیند ثبت و تایید درخواست های ارزی محصولات و خدمات نرم افزاری به سازمان نظام صنفی رایانه ای عنوان کرد: این سامانه می تواند مشکلات متقاضیان ارزی در حوزه محصولات و خدمات نرم افزاری را مرتفع کند.

وی اظهار کرد: این اقدام با هدف واگذاری امور مربوط به بخش خصوصی و فعالان این حوزه صورت گرفته است.

سامانه ثبت درخواست های ارزی محصولات و خدمات نرم افزاری برای تسهیل و تسریع و شفاف سازی، کنترل و پایش، نظام پاسخگویی و فرآیند مربوط به تایید و تشخیص تا رفع تعهد ارزی راه اندازی می شود و از این پس، همه متقاضیان درخواست های ارزی در حوزه محصولات و خدمات نرم افزاری شامل شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات از جمله شرکت های نوپا (start up) و اپراتورها می توانند از طریق این سامانه درخواست های خود را ارائه کنند.

این سامانه و فرآیند اجرایی آن به‌ گونه‌ ای طراحی شده است که پس از تخصیص ارز، فرآیند مصرف و کاربرد آن نیز به طور شفاف قابل رصد و پایش است. گروه های مختلف کارشناسی، فرآیند ثبت و تایید درخواست ها را براساس مبلغ درخواستی بررسی و نتیجه آن را به بانک مرکزی و وزارت ارتباطات اعلام می کنند.

ارسال نظر