شکایات مردم از فروشندگان گوشی به سرعت رسیدگی می شود/ بلاتکلیفی 9 میلیون یورو ارز دولتی در یک شرکت واردکننده!

رسانه کلیک - سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی عنوان کرد: شرکتی 22 میلیون یورو ارز دولتی برای واردات موبایل دریافت کرده بود، اما از این رقم فقط 13 میلیون یورو گوشی تلفن همراه وارد و 9 میلیون یورو آن بلاتکلیف است.

شکایات مردم از فروشندگان گوشی به سرعت رسیدگی می شود/ بلاتکلیفی 9 میلیون یورو ارز دولتی در یک شرکت واردکننده!

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی عنوان کرد: این سازمان با تشکیل کمیسیونی شامل نمایندگان دستگاه‌ های مسئول از دو روز پیش فعالیت خود را برای رسیدگی به بازار ارائه محصولات وارداتی از جمله موبایل آغاز کرده است.

وی اظهار داشت: میزان واردات کالا‌ها را از گمرک، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت شفاف سازی واردات با ارز دولتی استعلام کرده ایم.

رایگانی ادامه داد: شرکتی 22 میلیون یورو ارز دولتی برای واردات موبایل دریافت کرده بود، اما از این رقم فقط 13 میلیون یورو گوشی تلفن همراه وارد و 9 میلیون یورو آن بلاتکلیف است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی بیان کرد: این شرکت همه گوشی‌ های تلفن همراه را به یک نفر فروخته است.

وی افزود: فقط شرکت‌ هایی در استان‌ های گیلان، خراسان رضوی، فارس و قم مجوز واردات گوشی تلفن همراه را دارند و در این زمینه بر آن‌ ها نظارت می‌ شود.

رایگانی با بیان اینکه تعداد شرکت‌ های واردکننده گوشی همراه از 40 به 22 شرکت کاهش یافته است تصریح کرد: پنجشنه و جمعه مدارک همه شرکت‌ هایی که با ارز دولتی موبایل وارد می‌ کنند بررسی می‌ شود ( در حال بررسی لیست شرکت‌ های دریافت کننده ارز دولتی هستیم/ برخورد شدید با گرانفروشی ).

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی یادآور شد: به شکایات مردم درباره گوشی‌ های تلفن همراه با ارز دولتی حداکثر طی یک هفته رسیدگی و حکم آن صادر می‌ شود.

ارسال نظر