امکان استعلام ارز تخصیص یافته به گوشی‌ های تلفن همراه فراهم شد

رسانه کلیک - رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: خریداران گوشی تلفن می‌ توانند با شماره‌ گیری کد دستوری #7777* نوع ارز تخصیصی بر گوشی‌ های خریداری شده را استعلام کنند.

امکان استعلام ارز تخصیص یافته به گوشی‌ های تلفن همراه فراهم شد

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی عنوان کرد: با اجرای طرح احراز هویت تجهیزات دارای سیم‌ کارت (رجیستری) تمامی گوشی‌ های تلفن همراه که به صورت قانونی وارد کشور شده‌ اند قابل شناسایی است. علاوه بر این خریداران می‌ توانند با استفاده از سامانه‌ های ثبت گوشی تلفن همراه از دولتی بودن یا نبودن ارز اختصاص یافته به گوشی مطلع شوند و چنانچه در حین خرید متوجه شوند کالای آن‌ ها با ارز دولتی وارد شده اما قیمت تمام شده آن برای فروش با ارز غیردولتی محاسبه می‌ شود، می‌ توانند با سازمان حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان به شماره ۱۲۴ و یا سازمان تعزیرات حکومتی به شماره ۱۳۵ تماس گرفته و گزارش دهند.

وی شفاف‌ سازی فرایندهای ورود گوشی‌ های تلفن همراه را یکی از مزایای اجرای طرح رجیستری عنوان کرد و افزود: با اجرای این طرح از ابتدای سال جاری تا ۲۹ خرداد ماه هفت میلیون و ۲۲۹ هزار و ۶۴۶ گوشی تلفن همراه با مبلغ ۵۸۰ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۲۸۳ یورو از سوی ۵۴ شرکت بازرگانی ثبت سفارش شده است که از بین آنها به ۴۰ شرکت واردکننده حدود ۲۲۰ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۲۰۶ یورو ارز دولتی اختصاص یافته است ( فهرست شرکت های واردکننده موبایل با ارز دولتی منتشر شد ).

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ارزش و تعداد کالای ترخیص شده بیان کرد: ۳۰ شرکت بازرگانی تعداد ۱۴۰ هزار و ۳۹۹ کالا را با ارز دولتی ترخیص کرده‌ اند که ارزش کالای ترخیص شده ۷۵ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۸۶۰ یورو بوده است.

فلاح تعداد کل گوشی تلفن همراه ترخیص شده از ابتدای سال جاری تا ۲۹ خرداد ماه را یک میلیون و ۳۰۲ هزار و ۸۲ دستگاه عنوان کرد.

ارسال نظر