وزارت ارتباطات باید با فیلترشکن‌ها برخورد کند

رسانه کلیک - یک عضو شورای عالی فضای مجازی دسترسی به فیلترشکن‌ها را بر خلاف مصوبه شورای عالی فضای مجازی دانست.

وزارت ارتباطات باید با فیلترشکن‌ها برخورد کند

به گزارش کلیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ دستور قضایی فیلترینگ شبکه پیام‌ رسان تلگرام در 10 اردیبهشت از سوی دادستانی تهران صادر شد ( دستور قضایی فیلترینگ تلگرام صادر شد؛ قطع دسترسی به اپلیکیشن و نسخه وب سایت ). آن طور که در دستور قضایی آمده بود، این فیلترینگ باید به گونه‌ ای باشد که محتوای پیام‌ رسان تلگرام به هیچ نحوی در کشور قابل دسترس نباشد، اما پس از این مسدودسازی شاهد بودیم که فیلترشکن‌ها به راحتی فعالیت می‌ کنند که این موضوع موجب شده فیلترینگ تلگرام تا حد زیادی با چالش مواجه شود.

رسول جلیلی عضو شورای عالی فضای مجازی در خصوص فعالیت فیلترشکن‌ها عنوان کرد: طبق مصوبات شورای عالی فضای مجازی دسترسی به فیلترشکن‌ها تحت هر شرایطی خلاف قانون است و به هیچ وجه قابل پذیرش نیست که با هر توجیهی امکان دسترسی به این ابزارها برای افراد وجود داشته باشد.

وی در رابطه با امکان دسترسی به پیام‌ رسان تلگرام از طریق فیلترشکن‌ها اظهار داشت: فیلترینگ شبکه‌ پیام‌ رسان تلگرام یک تصمیم قانونی است و باید به طور دقیق اجرا شود. فعالیت فیلترشکن‌ها به معنای دور زدن قانون کشور است؛ اگر قانونی در زمینه‌ مسدوسازی تلگرام وجود دارد، این قانون با هیچ روشی نباید دچار چالش شود.

این عضو شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: اگر کسی از vpn قانونی استفاده می‌ کند، اشکالی ندارد اما در غیر این صورت دسترسی به فیلترشکن‌ها و وی پی ان ها برای سایر افراد غیر قانونی است؛ این کاملا بی معنی است که ما اجازه دهیم افراد با استفاده از این ابزارها، به سایت‌ ها یا شبکه‌ هایی دسترسی داشته باشند که طبق قانون دسترسی به آن‌ ها، نباید وجود داشته باشد. اگر یک چیزی برای کشور لازم است و به قانون تبدیل می‌ شود، پس باید به درستی اجرا شود ( استفاده از فیلترشکن ها چه بلایی سرتان می آورد؟ ).

جلیلی در پایان یادآور شد: طبق آن چیزی که به طور صریح در قانون مبنی بر ممنوعیت فعالیت فیلترشکن‌ها آمده، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است قانون را اجرا کند و کوتاهی‌ های صورت گرفته در این زمینه به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

ارسال نظر