مرجع تشخیص خبرنگارانی که می‌ توانند اینترنت بدون فیلتر دریافت کنند، «وزارت ارشاد» است

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات گفت: مرجع تشخیص این که کدام خبرنگار می‌ تواند اینترنت بدون فیلتر دریافت کند و کدام خبرنگار نمی‌ تواند دریافت کننده این خدمات باشد وزارت ارتباطات نیست، بلکه متولی امر وزارت ارشاد است.

مرجع تشخیص خبرنگارانی که می‌ توانند اینترنت بدون فیلتر دریافت کنند، «وزارت ارشاد» است

به گزارش کلیک به نقل از ایلنا؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره این که گفته شده بود ارائه اینترنت بدون فیلتر به خبرنگاران به طور یکسان صورت می‌ گیرد اما در خصوص همین تعدادی هم که داده شده بین‌ شان تبعیض‌ هایی وجود دارد، عنوان کرد: این انتقاد وارد است، باید در این حوزه عدالت یکسان باشد ( اینترنت بدون فیلتر در اختیار خبرنگاران قرار می گیرید ).

وی اظهار داشت: به یاد داشته باشید متولی این امر ما نیستیم، ارسال لیست‌ ها بر عهده وزارت ارشاد است. همه گروه‌ ها باید عادلانه از این ظرفیت استفاده کنند.

آذری جهرمی با اشاره به این که برخی‌ ها عنوان می‌ کنند دادن اینترنت بدون فیلتر به یک قشر خاص تبعیض است،‌ادامه داد: برخی از افراد اعتراض داشتند و بیان کرده‌ اند که این امر مخالف حقوق شهروندی است و این نوع خدمات باید در دسترس همگان باشد، ضمن احترام به دیدگاهشان به نظر می‌ رسد که ارائه و اختصاص هر ابزاری برای گروه‌ های مختلف رویکردهای خودش را دارد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه این اعتراضات را به دیده منت می‌ پذیریم، افزود: از روز اولی که مسئولیت پذیرفتم احساسم بر این بود که نه به عنوان تبعیض بلکه به عنوان یک ابزار ضروری و لازم خبرنگاران نیاز به اینترنت بدون فیلتر دارند.

وی بیان کرد: نمی‌ شود به خبرنگار گفت خبر تهیه کن، در عرصه خبری فعالیت داشته باش اما محدودش کنی! ما این وعده را داده بودیم و به لحاظ قانونی هم آن را پیگیری کردیم.

آذری جهرمی اضافه کرد: مرجع تشخیص اینکه کدام خبرنگار می‌ تواند اینترنت بدون فیلتر دریافت کند و کدام خبرنگار نمی‌ تواند دریافت کننده این خدمات باشد، وزارت ارتباطات نیست، بلکه متولی امر وزارت ارشاد است.

وی تصریح کرد: محدودیتی بر روی تعداد خبرنگاران نداریم. ارشاد لیست‌ ها را به ما بدهد انشاالله به همه این خدمات را می‌ دهیم.

وزیر ارتباطات در خصوص آخرین وضعیت ارز دیجتال ملی و ارائه آن یادآور شد: آخرین وضعیت گزارش پست بانک را ندارم به محض به دست آوردن اطلاعات دقیق آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

ارسال نظر