با کافی‌ نت ها در صورت استفاده‌ از فیلترشکن برخورد می شود

رسانه کلیک - رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با اشاره به رشد استفاده از فیلترشکن در سطح کشور گفت: آئین‌ نامه جدید رییس پلیس اماکن نیروی انتظامی در این‌ باره هشدار مؤکدی را داده است.

با کافی‌ نت ها در صورت استفاده‌ از فیلترشکن برخورد می شود

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ سید مهدی میرمهدی رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با اشاره به شدت گرفتن استفاده از فیلترشکن طی این روزها عنوان کرد: رییس پلیس جدید اماکن نیروی انتظامی آئین‌ نامه ممنوعیت استفاده از VPN و فیلترشکن در کافی‌ نت ها را به اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرده است و ما نیز به‌ تبعیت از آن برای این واحدهای صنفی ابلاغ کرده‌ ایم.

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اظهار داشت: البته چنین آئین‌ نامه و دستورالعملی پیش از سال نیز وجود داشت، اما گمان می‌ کنم با توجه به افزایش میزان استفاده از وی‌ پی‌ ان در مواجهه با انسداد یکی از پیام‌ رسان های خارجی، این آئین‌ نامه به‌ جهت تأکید ابلاغ شده است.

وی با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی تنها نهادی است که بدون حکم می‌ تواند به سرکشی واحدهای صنفی بپردازد، ادامه داد: بنابراین تمامی صنوف باید مقید به رعایت قوانین ابلاغی از سمت این نهاد باشند تا در مواجهه با بازرسی ها، دچار برخوردهای قانونی نشوند.

میرمهدی درباره برخوردهایی که با کافی‌ نت های متخلف صورت می‌ گیرد، بیان کرد: با توجه به اینکه اوج فعالیت این واحدهای صنفی در ماه‌های سوم و چهارم سال و هم‌ زمان با موعد تسلیم اظهارنامه‌ های مالیاتی از سمت صنوف است، اجازه فعالیت در این دو ماه را به کافی‌ نت های متخلف نخواهیم داد و در سایر ماه‌ های سال نیز از 15 روز تا یک ماه واحدهای آنها پلمب می‌ شود.

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت: لازم به یادآوری می‌ دانم که علاوه بر سرکشی های انتظامی، گشت مشترکی بین این اتحادیه و نیروی انتظامی نیز در طول سال تشکیل می‌ شود و به سرکشی واحدهای صنفی می‌ رود؛ در این گشت مشترک تمامی کیس ها و سیستم های کافی‌ نت ها مورد بررسی قرار می‌ گیرد.

وی درباره تعداد کافی‌ نت های فعال در تهران تصریح کرد: در ایام معمولی سال بالغ بر 340 واحد صنفی فعال با کاربری کافی‌ نت داریم، اما در زمان اوج مراجعات به این واحدها که در ماه‌ های خرداد و تیر است، تعداد این واحدها به 600 می‌ رسد که 95 درصد از این تعداد دارای پروانه کسب از اتحادیه هستند.

میرمهدی در پاسخ به این سؤال که تاکنون چند مورد برخورد با کافی‌ نت های متخلف داشته‌ اید؟ گفت: به‌ عنوان مثال سال گذشته 25 کافی‌ نت برای مدت یک ماه پلمب و تعطیل شدند.

ارسال نظر