گارانتی 18 ماهه برای گوشی‌ های موبایل الزامی شد

رسانه کلیک - رییس اتحادیه دستگاه‌ های مخابراتی گفت: طبق قانون حمایت از مصرف‌ کنندگان، تمامی گوشی‌ های وارداتی به کشور باید گارانتی 18 ماهه 18 و خدمات پس از فروش به خریداران ارائه دهند.

گارانتی 18 ماهه برای گوشی‌ های موبایل الزامی شد

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ مهدی محبی رییس اتحادیه دستگاه‌ های مخابراتی مهمترین دستاورد طرح رجیستری گوشی‌ های موبایل را امکان نظارت بر خدمات پس از فروش گوشی‌ های وارداتی عنوان کرد و گفت: تمامی شرکت‌ هایی که به صورت رسمی گوشی موبایل وارد کشور می‌ کنند و این گوشی‌ ها رجیستر می‌ شوند، باید نسبت به ارائه خدمات پس از فروش به خریداران گوشی نیز اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت بر لزوم اصلی بودن گارانتی و خدمات پس از فروش گوشی‌ ها نظارت دارد، اضافه کرد: واردکنندگان گوشی ملزم به دریافت مجوز از اتحادیه دستگاه‌ های مخابراتی هستند و این اتحادیه بر عملکرد صحیح این شرکت‌ ها در ارائه خدمات به خریداران نظارت دارد.

رییس اتحادیه دستگاه‌ های مخابراتی با بیان اینکه مطابق با قانون سازمان حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان، هر گوشی وارداتی باید دارای ۱۸ ماه خدمات پس از فروش باشد، گفت: خریداران گوشی موبایل در زمان خرید باید علاوه بر دریافت کد فعال‌ سازی طرح رجیستری و شناسه گوشی از فروشنده، نسبت به دریافت برگه گارانتی 18 ماهه نیز اهتمام ورزند تا امکان ارائه خدمات پس از فروش کالا برای آنها وجود داشته باشد.

محبی تصریح کرد: هرگونه شکایت در این زمینه از طریق اعلام به اتحادیه دستگاه‌ های مخابراتی مورد پیگیری قرار می‌ گیرد.

شایان ذکر است؛ آخرین مرحله طرح رجیستری گوشی موبایل از اول اردیبهشت ماه ۹۷ آغاز شد و هم‌ اکنون پس از گذشت حدود ۶ ماه از آغاز اجرای این طرح، تمامی گوشی‌ های موبایل از مبادی رسمی وارد کشور شده و دارای گارانتی معتبر شده‌ اند.

ارسال نظر