کیش پتانسیل بالایی برای توسعه IT و ICT در سطح بین المللی دارد

رسانه کلیک - معاون وزیر ارتباطات با بیان اهمیت نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش گفت: جزیره کیش می تواند الگوی توسعه IT و ICT کشور باشد.

کیش پتانسیل بالایی برای توسعه IT و ICT در سطح بین المللی دارد

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ نصراله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش با اشاره به تحولات نظام بشری و بروز مظاهر این تحول در بخش هایی از کشور عنوان کرد: امروزه شاهد ظهور تغییر و تحول در جنبه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و غیره در جامعه هستیم در حالیکه زیرساخت ها و بستر لازم برای این تغییرات و تحولات در کشور فراهم نشده است.

جهانگرد با اشاره به موضوع شبکه های اجتماعی که به معضلی در کشور تبدیل شده است اظهار کرد: نبود زیرساخت های مناسب و آمادگی فرهنگی و اجتماعی در کشور همگام با تغییرات و تحولات باعث شده است درمعرض ضربات ریسک های آن قرار بگیریم و پیشگامان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات جهان با ایجاد شبکه های اجتماعی از فرصت های موجود در کشور ما به نفع خود استفاده کنند. این موضوع بدلیل شکاف ایجاد شده بین ما و تغییر و تحولات فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان است.

وی ابراز امیدواری کرد که با حمایت مردم و ایجاد اعتماد عمومی از این معضل، ریسک ها و خطرات اقتصادی عبور کرده و ضمن استفاده از زوایای مختلف شبکه های اجتماعی بر بستر فناوری داخلی، که سکوهایی برای بهره برداری از فرصت های اقتصادی است از این معضلات به وجود آمده عبور کنیم.

جهانگرد ادامه داد: سرعت تغییرات در ارتباطات بسیار زیاد است و کشور ما در حال حاضر در موقعیت تحول قرار گرفته است که باید سازوکار، مکانیزم، مقررات حقوقی، مالی و فرهنگی مناسب با این شرایط را نیز مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه در تغییرات و تحولات باید هم فرصت ها وهم ریسک ها دیده شوند افزود: لازم است دریک برنامه روشن ملی و با ثبات مدیریت، گام هایمان را ببینیم و تاکید دارم همه فعالان این عرصه در این مقطع به اثرات تاریخی تحولات فناوری کشور توجه کنند.

معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور با اشاره به اشتغالزایی و درآمدزایی بالای حوزه فناوری اطلاعات و تاثیر آن بر رونق اقتصادی کشور بیان کرد: تسهیل فعالیت ها، خدمات و فرآیندها در حوزه های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی و غیره بخشی از دستاورهای تحول فناوری کشور است.

وی علت برگزاری این همایش را در جزیره کیش به دو فرصت موجود در این منطقه مرتبط دانست و عنوان کرد: تغییر پلت فرم کیش و پیاده سازی آن به عنوان یک جامعه نمونه در بهره وری از نهاده ها، انرژی و اقتصاد یکی از این دلایل است و دلیل دیگر اهمیت جزیره کیش از جنبه های مختلف به عنوان فرصتی بزرگ برای سرزمین مادری است. ما در این صنعت باید بین الملی شویم و کیش می تواند فرصت بین المللی شدن در حوزه ICT را فراهم کند.

جهانگرد در پایان ابراز امیدواری کرد با تدابیری که اتخاذ می شود بتوانیم از ظرفیت جزیره کیش برای بین المللی سازی صنعت IT کشور و مبادله فنی، تجاری و اقتصادی در زمینه وارد کردن دانش تکنولوژی و انتقال و فروش آن استفاده کنیم و جزیره کیش در این زمینه به عنوان الگویی در کشور معرفی شود.

برگزاری نمایشگاه کیتس ۲۰۱۸ آغاز به کار کرد

با هدف معرفی دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، نمایشگاه بین المللی کیتکس در جزیره کیش افتتاح شد.

آیین افتتاح نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش با حضور معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، مدیرکل دفتر نوآوری و سرمایه گذاری وزارت ارتباطات، معاونان اقتصادی و فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش، مسئولان فناوری اطلاعات و ارتباطات استان های هرمزگان و فارس، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش، مسئولان محلی جزیره کیش و جمعی از فعالان دولتی و بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور عصر دوشنبه ۳ اردیبهشت در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

اولین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات با عنوان کیتکس ۲۰۱۸ در فضایی به وسعت ۷ هزار متر مربع در مرکز بین المللی نمایشگاه های کیش میزبان علاقمندان است.

این نمایشگاه دارای ۳ هزار و۲۰۰ متر مربع فضای مفید است و ۵۷ شرکت کننده تا ششم اردیبهشت در حوزه های شهر هوشمند، اینترنت اشیاء، هوشمند سازی و امنیت اطلاعات، آخرین توانمندی های خود را عرضه می کنند.

شایان ذکر است؛ برگزاری رقابت های رایانه ای و ساخت نرم افزارهای کاربردی، حضور استارتاپ ها و برپایی سمینارها وکارگاه های تخصصی از برنامه های جنبی این نمایشگاه است.

ارسال نظر