اهداف طرح رجیستری تلفن های همراه به طور نسبی محقق شد

رسانه کلیک - رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان خوزستان عنوان کرد: آنچه به عنوان اهداف طرح رجیستری موبایل در داخل کشور مطرح شده، تاکنون به صورت نسبی تحقق یافته است و در حال حاضر شاهد کم شدن قاچاق موبایل در ایران هستیم به طوری که شرکت‌ های داخلی مجبورند از مجاری قانونی نسبت به واردات و خرید گوشی اقدام کنند.

اهداف طرح رجیستری تلفن های همراه به طور نسبی محقق شد

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ علی‌ محمد رحمانی‌ زاده رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان خوزستان اظهار کرد: طرح رجیستری گوشی‌ های همراه یک طرح بسیار خوب است که از قاچاق موبایل جلوگیری می‌ کند و به سود اقتصاد کشور است.

وی افزود: طرح رجیستری موبایل در ایران کمک می‌ کند تا همه گوشی‌ های موبایل از مجاری قانونی وارد کشور شوند و دیگر شاهد قاچاق موبایل در ایران نباشیم.

رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر شاهد آن هستیم بسیاری از شرکت‌ ها در کشور برای اخذ نمایندگی برندهای مختلف گوشی موبایل، درخواست دارند و این مساله باعث شکسته شدن انحصار واردات می‌ شود و بسیار خوب است.

رحمانی زاده اضافه کرد: اینکه شرکت‌ های مختلف برای دریافت نمایندگی گوشی‌ های تلفن همراه درخواست دارند، یعنی شاهد کم شدن قاچاق موبایل در ایران هستیم و شرکت‌ های داخلی مجبور هستند تا از مجاری قانونی نسبت به واردات و خرید گوشی اقدام کنند ( ابهامات جدید درباره شرکت‌ هایی که در واردات 4000 گوشی آیفون تخلف کرده اند ).

وی ادامه داد: در اجرای طرح رجیستری اگر انحصار واردات از بین برود، قدرت رقابت بالاتر خواهد رفت و این مساله به سود مصرف کننده است اما انحصار واردات گوشی به ضرر مصرف کننده است و هیچ شرکتی نمی‌ تواند با شرکت دیگر رقابت کند.

رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان خوزستان یادآور شد: آنچه در اهداف طرح رجیستری گوشی های موبایل ترسیم شده تاکنون به صورت نسبی تحقق یافته است.

ارسال نظر