مشکل رجیستری گوشی‌ های چند سیم‌ کارته را چطور حل کنیم؟

رسانه کلیک - شکایات زیادی از سوی کاربران درباره رجیستر کردن گوشی های چند سیم کارته مطرح است مبنی بر این که برخی گوشی دو سیم کارته خریده‌ اند اما با قراردادن سیم کارت در اسلات دوم، پیغام عدم ثبت در سامانه همتا و رجیستر نبودن دریافت می کنند.

مشکل رجیستری گوشی‌ های چند سیم‌ کارته را چطور حل کنیم؟

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ علیرغم اجرای مرحله به مرحله طرح رجیستری هنوز سوالات زیادی از سوی کابران درباره جزئیات رجیستری برای گوشی‌ های دو یا چند سیم کارت مطرح می شود و مردم با مسایل زیادی در این باره مواجه شده اند.

یکی از سوالات شایع درباره تکلیف رجیستر کردن گوشی های چند سیم کارته است. شکایات زیادی از سوی کاربران مطرح می شود که می گویند گوشی دو سیم کارته خریده‌ اند و تنها از یک سیم کارت استفاده کرده اند و اکنون که قصد استفاده از سیم کارت دوم را دارند پیغام عدم ثبت در سامانه همتا و رجیستر نبودن را دریافت می کنند.

همچنین کاربران زیادی نیز عنوان می کنند که برای فعال کردن سیم کارت دوم دیگر کد فعال سازی را در اختیار ندارند.

علاوه بر این، در حالی که چندین بار اعلام شده برای رجیستر کردن گوشی های چند سیم کارته تنها فعال کردن یک اسلات کافی است؛ اما در عین حال چندین بار نیز اعلام شده که کاربران هر دو اسلات را باید فعال کنند.

بنابراین هنوز سوال های زیادی در این باره وجود دارد که در این گزارش به آنها پاسخ داده خواهد شد.

طبق آخرین اعلام کمیته اجرای رجیستری گوشی تلفن برای فعال سازی تلفن‌ های همراه دو یا چند سیم کارته، تنها کافیست با استفاده از کد فعالسازی درج شده روی کارت گارانتی، شناسه یکی از SLOT ها را فعال کرد. با فعالسازی یک شناسه، شناسه مربوط به SLOT های دیگر نیز به صورت خودکار فعال خواهند شد. کاربران باید دقت داشته باشند که کد فعالسازی، یک کد یکبار مصرف است و پس از فعالسازی دیگر قابل استفاده مجدد نیست.

شرایط گفته شده برای گوشی‌ های قانونی بود. اما برای گوشی هایی که پیش از اجرای رجیستری به صورت غیرقانونی وارد شده و فعال شده اند شرایط متفاوت است.

اگر گوشی‌ های غیرقانونی تا قبل از شروع طرح با یک سیم کارت فعال بوده‌ اند و از یکی از SLOT ها استفاده نکرده بودند، پس از مشمول شدن باید با مراجعه به وب سایت Hamta.ntsw.ir یا از طریق کد دستوری #7777* با استفاده از فرآیند افزودن دستگاه، شناسه SLOT های بعدی را نیز وارد کارتابل خود کنند.

به این ترتیب مشکل کسانی که یکی از سیم کارت‌ های گوشی شان رجیستر نشده به این شکل حل می شود.

ارسال نظر