تجهیز روستاهای دورافتاده به ارتباطات ماهواره «ایرانست» به دلیل کارشکنی خارجی ها

رسانه کلیک - سازمان فضایی ایران از انتقال ارتباطات ماهواره ای روستاهای دورافتاده کشور به ماهواره مخابراتی ایرانست 21 به دلیل کارشکنی های ماهواره خارجی خبر داد.

تجهیز روستاهای دورافتاده به ارتباطات ماهواره «ایرانست» به دلیل کارشکنی خارجی ها

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ در پی مشکلات پیش‌ آمده در بخشی از شبکه مخابرات روستایی کشور و قطع شدن ارتباط تلفنی بیش از ۵۰۰ روستا در مناطق دورافتاده، سازمان فضایی ایران اعلام کرد: این شبکه از ابتدای هفته جاری در حال انتقال از ماهواره خارجی به ماهواره ایرانست ۲۱ (بدر-۵) است.

علی صادقی نایینی، معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران در این رابطه گفت: ارتباطات تلفنی در این روستاها توسط یکی از شرکت‌ های داخلی ارائه‌ کننده خدمات ارتباط ماهواره‌ای و از طریق یک ماهواره خارجی تامین شده بود، که پس از قطع خدمات از روز شنبه، عملیات انتقال به ماهواره سازمان فضایی ایران (ایرانست ۲۱) با سرعت در حال انجام است.

وی تاکید کرد: تمام همکاران ما در سازمان فضایی در تلاش هستند تا هر چه زودتر پهنای باند مناسب را در اختیار شرکت مجری طرح ارتباطات روستایی (uso) قرار دهد تا ارتباطات این مناطق برقرار و به وضعیت عادی برگردد.

معاون سازمان فضایی ایران تصریح کرد: ماهواره مخابراتی ایرانست 21 که مدیریت و ارائه خدمات آن توسط سازمان فضایی ایران انجام می‌ شود و شرکت های خصوصی داخلی دارای پروانه ارائه خدمات ماهواره‌ای (SAP) خدمات ارتباطی مختلفی از قبیل شبکه‌ های بانکی کشور، مراکز و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و تعدادی از شبکه های زیرساختی دیگر را روی پهنای باند این ماهواره به کاربران دولتی و خصوصی ارائه می‌ کنند.

ارسال نظر