ثبت نام الکامپ اواخر اردیبهشت شروع می شود

رسانه کلیک - رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان اینکه ثبت نام الکامپ اواخر اردیبهشت ماه آغاز می شود گفت: این نمایشگاه ۶ تا ۹ مرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

ثبت نام الکامپ اواخر اردیبهشت شروع می شود

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ ناصر علی سعادت رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای با اشاره به صدور مجوز برگزاری نمایشگاه الکامپ توسط وزارت صنعت برای سازمان نظام صنفی رایانه ای گفت: ۲۷ اسفند ماه با همکاری سازمان توسعه تجارت ایران مجوز الکامپ بیست و چهارم به نام سازمان نظام صنفی رایانه ای صادر شد.

وی با بیان اینکه امسال دو نمایشگاه الکامپ و تله کام نمی شود، عنوان کرد: در یک سند چندجانبه تمامی بازیگران و افراد موثر در این دو نمایشگاه مسئله ادغام را پذیرفتند. اما این در شرایطی است که با تغییر زمان برگزاری و افزایش فضای اختصاص‌ یافته به الکامپ، دیگر امکان حضور نمایشگاه دیگری در کنار آن فراهم نیست. این دو نمایشگاه با سابقه طولانی در کشور فعالیت می‌ کنند با این‌ وجود جنس آن‌ ها از هم متفاوت است. تله کام، به یک نمایشگاه تخصصی B۲B تبدیل‌ شده است، اما الکامپ دامنه وسیع‌ تری نسبت به تله کام دارد.

محمدباقر اثنی عشری رییس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای در خصوص ثبت نام الکامپ بیان کرد: آغاز ثبت نام الکامپ از اواخر اردیبهشت‌ ماه آغاز می شود و همچنین افزود: الکام استارز از جمله محورهای اصلی الکامپ امسال است که طی سه سال از ۸۰ استارتاپ به ۴۵۰ کسب‌ و کار نوپا رسید و رشد چشمگیری را به ثبت رساند. انتظار داریم امسال نیز شاهد رشد و پیشرفت الکام استارز باشیم. الکام گیمز به‌ عنوان محور دیگر الکامپ است که تلاش می کنیم امسال بیشتر دیده شود و الکام ترندز را هم مانند سال گذشته خواهیم داشت.

وی گفت: با توجه به نام‌ گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به‌ عنوان سال «حمایت از کالای ایران» بر حضور تولیدات داخلی نیز تاکید خواهیم داشت. در کنار این بخش‌ ها وزن اصلی IT کشور شامل شرکت‌ های نرم‌ افزاری، سخت‌ افزاری، اینترنتی نیز در الکامپ جایگاه ویژه‌ ای خواهند داشت. همین‌ طور در خصوص مباحث نوینی مانند اینترنت اشیاء، IOT، داده‌ های بزرگ، هوش مصنوعی و غیره اهداف و برنامه‌ هایی در دست داریم.

اثنی عشری حضور شرکت‌ ها و کشورهای خارجی در این نمایشگاه را منوط به فراهم بودن شرایط اقتصادی و سیاسی عنوان کرد و گفت: پیش بینی می کنیم در سال جاری نیز همانند سال‌ های گذشته، شرکت‌ های خارجی حضور خواهند داشت ولی در مورد تعداد آن‌ ها اعمال فشاری نمی‌ کنیم.

وی تاثیر خروج از برجام را بر اقتصاد صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و برگزاری نمایشگاه الکامپ بررسی کرد و یادآور شد: صنعت فاوای کشورمان در هر دوره‌ ای به نحوی تحت‌ فشار بوده است و اکنون نیز چندان متاثر نخواهد شد. ضمن اینکه بازار IT ما معطوف به مصرف‌ کننده داخلی است و در حال حاضر این بازار بدون احتساب اپراتورها یک بازار ۴۵ هزار میلیارد تومانی است.

ارسال نظر