حمایت از بازی‌ های رایانه‌ ای آموزشی در دستور کار سازمان فضایی کشور

رسانه کلیک - رییس سازمان فضایی ایران گفت: حمایت از تولید بازی‌ های رایانه‌ ای مبتنی بر علوم فضایی با هدف آموزش و ترویج و توسعه بازارهای داخلی، در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار دارد.

حمایت از بازی‌ های رایانه‌ ای آموزشی در دستور کار سازمان فضایی کشور

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ مرتضی براری رییس سازمان فضایی ایران در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به پیشرفت فناوری ساخت بازی های رایانه‌ ای و دنیای واقعیت مجازی نوشت: از آنجا که فضا، محیطی ناشناخته و اسرارآمیز و دارای ویژگی های بسیار متفاوتی از سطح زمین همچون شرایط خلا، بی وزنی و عناصر ناشناخته است، می تواند دستمایه بسیار مناسبی برای خلق و تولید بازی‌ های رایانه‌ ای و واقعیت مجازی باشد و کمک کند تا کاربران محیط های بسیار هیجان انگیز و متفاوتی را تجربه کنند.

رییس سازمان فضایی ایران اظهار کرد: در سال‌ های اخیر نیز شاهد پیشرفت های مناسبی در توسعه بازی های رایانه‌ ای در کشور بوده ایم و فرصت مغتنمی است برای جوانان مستعد و خلاق که در حوزه فناوری فضایی فعالیت کنند.

معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: سازمان فضایی ایران نیز با توسعه زیرساخت ها و بسترهای لازم و تدوین بسته های حمایتی، از تولید بازی‌ های فضایی مبتنی بر آموزش حمایت خواهد کرد و تلاش می‌ کند تا بخش تخصصی بازی‌ های کامپیوتری در کنار متخصصان حوزه فضایی گرد هم آیند تا ماحصل آن تولید بازی های رایانه‌ ای مبتنی بر علوم فضایی باشد.

ارسال نظر