بنر مرکز رسانه‌ های دیجیتال کار دست وزارت ارشاد داد!

رسانه کلیک - در نشستی با رسالت و عنوان «چرا پیام‌ رسان بومی» کانال‌ های تلگرامی و اینستاگرامی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌ های دیجیتال وزارت ارشاد در آن تبلیغ شد. اما بنر پشت سر مسئولان به عنوان خطای رسانه ای در یکی از کانال های مجازی منعکس شد.

بنر مرکز رسانه‌ های دیجیتال کار دست وزارت ارشاد داد!

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ دو روز گذشته جلسه دبیر شورای عالی فضای مجازی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران پیام‌ رسان‌ ها و کانال‌ های بالای یک میلیون کاربر با عنوان «چرا پیام‌ رسان بومی» برگزار شد تا فرصتی برای مسئولان باشد، نقطه‌ نظرات بازیگران این فضا را بشنوند و به جمع‌ بندی نهایی برسند.

نکته‌ ای که بیش از هر چیز به چشم مدعوین و فعالان حوزه پیام‌ رسان‌ ها آمد، استفاده از بنری در پشت سر مسئولان به شرح زیر بود:

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌ های دیجیتال

این بنر که در نمود راهبری مطالب نشست مذکور با محتوای «چرا پیام‌ رسان بومی» بود، در تضاد با رسالت خود به تبلیغ کانال‌ های تلگرامی و اینستاگرامی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌ های دیجیتال وزارت ارشاد پرداخته بود.

بنابراین بیش از آنچه محتوای نشست داشت، فراگیر شدن این تصویر در فضای مجازی و تلگرام بود که موجب شد بسیاری از فعالان فضای مجازی و حتی رسانه‌ های بیگانه این اقدام وزارت ارشاد را تمسخر کنند.

حال با گذشت دو روز از این ماجرا و فراگیری این حرکت اشتباه در فضای مجازی، کانال مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌ های دیجیتال برای مدیر کانالی که زودتر از بقیه مچ این مرکز را گرفت و تصویر این گاف را در فضای مجازی منتشر کرد، جایزه تعیین کرده است.

متن پیام مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌ های دیجیتال به شرح زیر است:

«روز گذشته خبری مبنی بر استفاده از نشانی کانال تلگرام مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌ های دیجیتال در بنر گردهمایی چرا پیام‌ رسان بومی در برخی کانال های تلگرام منتشر شد.

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌ های دیجیتال در سال حمایت از کالای ایرانی با هدف حمایت از پیام‌ رسان‌ های بومی و تشویق منتقدان تیزبین خود در نظر دارد از نخستین کانالی که این خبر را منتشر کرده است، تقدیر کند.

بر همین اساس از مدیران کانال‌ هایی که معتقدند برای اولین بار خبر مذکور را منتشر کرده‌ اند، تقاضا دارد تا از طریق ارسال پیام به مدیر کانال مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌ های دیجیتال در پیام‌ رسان‌ های سروش، ایتا، گپ، ویسپی یا سایر پیام‌ رسان‌ های معرفی شده از سوی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌ های دیجیتال خود را معرفی کنند تا پس از بررسی مستندات مربوط به تاریخ و ساعت خبر در اختتامیه جشنواره رسانه‌ های دیجیتال به عنوان نخستین کانالی که متوجه درج آدرس کانال تلگرام مرکز به جای کانال‌ های مرکز در پیام‌ رسان‌ های بومی شده است با اهدای نشان ملی سرآمد منتقدان و جایزه‌ ای ارزشمند تقدیر شود.

لازم به ذکر است هر چند مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌ های دیجیتال از اسفند ماه سال گذشته کانال‌ های رسمی خود را در پیام‌ رسان‌ های داخلی ایجاد کرده و آدرس درج شده در بنر گردهمایی مذکور تنها به دلیل بی‌ دقتی طراحان بنر گردهمایی بوده است اما این مرکز خود را موظف به تقدیر از منتقدان تیزبین می‌ داند.»

ارسال نظر