واردات قانونی بیش از 3 میلیون و 224 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه طی سال 96

رسانه کلیک - بر اساس آمار گمرک ایران، واردات موبایل طی سال 96 به 3 میلیون و 224 هزار و 617 دستگاه گوشی تلفن همراه رسیده است.

واردات قانونی بیش از 3 میلیون و 224 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه طی سال 96

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ گمرک ایران از رشد 108.56 درصدی واردات موبایل طی سال 96 خبر داد و اعلام کرد: طی سال 96 تعداد 3 میلیون و 224 هزار و 617 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش 518 میلیون و 265 هزار دلار به کشور وارد شده است ( 1190 میلیارد تومان گوشی همراه تا دی ماه وارد کشور شد ).

گمرک ایران از امکانات و قابلیت های سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در اجرای طرح رجیستری خبر داد و اعلام کرد: با کمک بانک اطلاعاتی سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی تمامی کالاهای خروجی از گمرکات به ویژه گوشی های تلفن همراه در حال حاضر شناسنامه دار هستند. به کمک سامانه‌ های الکترونیکی در گمرک کاملا روشن و مشخص است که چه نوع کالایی حتی با ارزش زیر ده دلار و تحت کدام ردیف تعرفه ای و با مجوز کدام سازمان وارد کشور شده و کالا توسط کدام شرکت کشتیرانی حمل و مشخصات کالا در شرکت های بازرسی و بیمه با چه عنوانی ثبت شده است.

شفافیت سامانه گمرک به اندازه ای است که امکان رصد صاحب کالا، نوع اظهار و اینکه با کدام وسیله حمل به آدرس کدام انبار حمل شده، مشخص است و این موارد از دیگر قابلیت های سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک به شمار می رود.

ارسال نظر