بازار موبایل در آستانه نوروز رونق گرفت/ رجیستری؛ سد راه دزدان گوشی

رسانه کلیک - رییس اتحادیه تلفن همراه کشور از رونق بازار موبایل در آستانه عید نوروز خبر داد و گفت: مصرف کنندگان در یک ماه اخیر استقبال خوبی از مدل های جدید گوشی در بازار داشته اند.

بازار موبایل در آستانه نوروز رونق گرفت/ رجیستری؛ سد راه دزدان گوشی

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ ابراهیم درستی رییس اتحادیه تلفن همراه کشور با اشاره به وضعیت بازار تلفن همراه در آستانه سال نو اظهار داشت: خرید و فروش گوشی تلفن همراه نسبت به دیگر ماه های سال، در ماه جاری با رونق بیشتری همراه بوده و مردم استقبال خوبی از مدل های تازه وارد گوشی کرده اند.

رییس اتحادیه صوت و تصویر و موبایل کشور ادامه داد: از نظر قیمت گوشی، تفاوت چندانی در نرخ کالا دیده نمی شود و واردکننده، قیمت ها را بر مبنای دلار و به روز محاسبه می کند. به همین دلیل نمی توان گفت که قیمت گوشی با افزایش عرضه و تقاضا، تغییری کرده است.

وی با تاکید بر اینکه تثبیت قیمت دلار تاثیر مستقیم در نرخ گوشی خواهد داشت، افزود: با توجه به اینکه گوشی موبایل در سبد هزینه خانوار ایرانی دیده شده است، به رغم افزایش نرخ دلار، این بازار دچار رکود نشده است.

درستی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۳ هزار مدل گوشی موبایل در گستره قیمتی ۵۰ هزار تا ۴ میلیون تومان در بازار گوشی دیده می شود، اضافه کرد: تا پایان ماه جاری، رونق بازار موبایل ادامه خواهد داشت.

وی در مورد تاثیر طرح رجیستری گوشی بر بازار خرید و فروش گفت: رجیستری تاثیری در قیمت مصرف کننده نداشته و تنها سبب شده است که مصرف کننده گوشی با گارانتی و اصلی خریداری کند.

رییس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری و تلفن همراه با حمایت از اجرای طرح رجیستری موبایل تصریح کرد: از سوی دیگر این طرح سبب شده که جلوی سرقت گوشی موبایل گرفته شود.

درستی یادآور شد: با اجرای طرح رجیستری، هر گوشی با یک سیم کارت مشخص در شبکه به ثبت رسیده است و در صورتی که سیم کارت دیگری داخل گوشی گذاشته شود، نیازمند طی کردن فرآیند انتقال مالکیت است که باید از سوی مالک اولیه گوشی انجام شود؛ به همین دلیل گوشی سرقت شده به کار سارقان نمی آید و از این جهت می توان گفت این طرح، تا حدودی جلوی سرقت گوشی های موبایل را گرفته است.

ارسال نظر