دستورالعمل خسارت به شبکه فیبر نوری تدوین می‌ شود

رسانه کلیک - نایب رییس شرکت ارتباطات زیرساخت عنوان کرد: دستورالعمل جامعی برای خسارت به شبکه فیبر نوری در کشور در حال تهیه و تدوین است.

دستورالعمل خسارت به شبکه فیبر نوری تدوین می‌ شود

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ فرهاد معارفی نایب رییس شرکت ارتباطات زیرساخت در کارگاه آموزشی مشاوران و رابطان حقوقی شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: با توجه به حقوق انحصاری شرکت ارتباطات زیرساخت در خصوص اجرای شبکه فیبر نوری بین استانی، برای جلوگیری از اجرای این مسیرها توسط سایران باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی اظهار داشت: بر این اساس دستورالعمل جامعی برای جلوگیری از خسارت زدن دستگاه های دیگر به تجهیزات شبکه فیبر نوری کشور در حال تهیه و تدوین است.

معارفی ادامه داد: مستندسازی املاک دولت یکی از تکالیف قانونی است و باید اموال دارای سند رسمی باشد.

در این مراسم دکتر صادقی سرپرست رفع اختلاف دستگاه های اجرایی معاونت حقوقی ریاست جمهوری نیز افزود: معاونت حقوقی ریاست جمهوری مسئول بررسی به رسیدگی اختلافات دستگاه های ستادی نظیر شرکت ارتباطات زیرساخت است.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدگی به اختلافات دستگاه های اجرایی، مستند قانونی وجود دارد، بیان کرد: یکی از این مستندات آیین نامه رفع اختلاف بین دستگاه های اجرایی بوده و دیگری تبصره ۸ ماده ۶۹ قانون تنظیم بخشی از اموال دولت است.

سرپرست رفع اختلاف دستگاه های اجرایی معاونت حقوقی ریاست جمهوری با بیان اینکه در شکایت های کیفری، صلاحیت رسیدگی به جرائم را نداریم، تصریح کرد: اما اختلافات حقوقی دستگاه های اجرایی در آیین نامه ها پیش بینی شده و به جهت جلوگیری از اعمال نظر محلی استانداری ها در شکایات، در بند ۲ بخشنامه سال ۹۳ تاکید شد که هر دستگاهی شکایت کیفری علیه دستگاه دیگری دارد، باید آن را با معاونت حقوقی ریاست جمهوری مطرح کند.

ارسال نظر