مشکلات حقوق مالکیت معنوی زودتر حل و فصل شود

رسانه کلیک - دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به تغییرات به وجود آمده در حوزه فضای مجازی به ضرورت بازنگری و تناسب در مقررات‌ گذاری در این فضا از جمله بحث حقوق مالکیت معنوی تاکید کرد.

مشکلات حقوق مالکیت معنوی زودتر حل و فصل شود

به گزارش کلیک به نقل از فصل اقتصاد؛ ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، امروز در همایش جنبه‌ های حقوقی فناوری اطلاعات که در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، با اشاره به خصوصیات فضای مجازی از جمله زمان‌ محوری و مکان‌ محوری، عنوان کرد: بسط این فضا در همه حوزه‌ های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اتفاق خواهد افتاد، اما مساله این است که آیا این اشاعه فضای مجازی می‌ تواند در فضای فرهنگی کشور ما پاسخگو باشد؟

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به تغییرات به وجود آمده در حوزه فضای مجازی به ضرورت بازنگری و تناسب در مقررات‌گذاری در این فضا از جمله بحث حقوق مالکیت معنوی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه ما با همت بسیار، بانکداری الکترونیکی را در کشور نهادینه کرده‌ ایم، اظهار داشت: دو اتفاق جدید در فضای پولی کشور به وجود آمد؛ یکی پول مجازی که حتی در فضای واقعی هم تبادل می‌ شود و دیگری پول مجازی که تنها در فضای مجازی تبادل می‌ شود.

دبیر مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه نمی‌ توان با قوانین کهنه که پروسه مجوز دهی را صادر می‌ کرد، کسب‌ و کارهای فضای مجازی را مدیریت کرد، گفت: یکی از مدل‌ های موجود در فضای مجازی بحث حکمرانی است. یکی از مدل‌ هایی که آمریکایی‌ ها به دنبال آن هستند حکمرانی در فضای اینترنت است که البته از سوی دیگر کشورها هم اجلاسی در این باره تشکیل شده، اما ما باید از نظام‌ های تنظیم مقررات بومی شده خودمان حمایت کنیم.

ارسال نظر