جزیره کیش میزبان نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات

رسانه کلیک - نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات اردیبهشت 97 به میزبانی کیش برگزار می‌ شود.

جزیره کیش میزبان نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات

به گزارش کلیک به نقل از روزنامه کسب و کار کیش؛ در نشستی که با حضور مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش، مجری نمایشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اصحاب رسانه برگزار شد، امیر سوداگران از بر پایی نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش با عنوان اختصاری کیتکس "kitex" خبر داد.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تأکیدات دکتر انصاری لاری در خصوص تبدیل کیش به شهر خلاق با رویکرد هنرهای رسانه‌ ای عنوان کرد: توسعه زیرساخت‌ های فناوری اطلاعات و ارتباطات از ضرورت‌ های جزیره کیش در مسیر تبدیل شدن به شهر خلاق است به همین منظور پیش بینی شده تا یکسال آینده فیبر نوری جزیره کیش ۶۵ کیلومتر توسعه یابد. همچنین گسترش خدمات دهی و دامنه فعالیت اپراتور تلفن همراه کیش و توسعه مناطق تحت پوشش اینترنت وای فای به صورت رایگان از دیگر برنامه‌ های در حال پیگیری در این حوزه است.

وی اظهار داشت: علاوه بر اقدامات زیرساختی در حوزه نرم افزاری نیز برنامه‌ های مختلفی در حال اجراست. راه اندازی اپلیکیشن I kish به عنوان بستری برای ارائه خدمات گردشگری و برگزاری برنامه‌ هایی مانند نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش با عنوان کیتکس از جمله این اقدامات است.

مراد پور مجری نمایشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این نشست تصریح کرد: این نمایشگاه سوم تا ششم اردیبهشت در فضایی به وسعت ۲۱ هزار مترمربع برگزار می‌ شود و در سه حوزه شهر هوشمند، اینترنت اشیا و هنرهای رسانه‌ ای، فعالان عرصه‌ های فناوری اطلاعات و ارتباطات توانمندی‌ های خود را عرضه می‌ کنند.

به گفته مراد پور برگزاری ماراتن استارت آپ ها، راه اندازی فن بازار و عرضه سهام شرکت‌ های فعال در این زمینه به همراه برپایی مسابقه و کارگاه از دیگر بخش‌ های این نمایشگاه است.

ارسال نظر