در تلاشیم تا تهران را به شهر علم و فناوری تبدیل کنیم

رسانه کلیک - معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با اشاره به اینکه تهران شرایط مطلوبی برای تبدیل شدن به شهر علم و فناوری دارد، گفت: در تلاش هستیم تا این شهر را به شهر علم و فناوری تبدیل شود.

در تلاشیم تا تهران را به شهر علم و فناوری تبدیل کنیم

به گزارش کلیک به نقل از ایلنا؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان درباره همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد زیرساخت استارت آپی در کشور عنوان کرد: بهترین زیرساخت برای اکوسیسیتم استارت آپی کشور، زیرساختی است که توسط استارت آپ‌ ها بدون دخالت دولت ایجاد شود؛ البته دولت در این زمینه باید به صورت جدی از اقتصاد دانش بنیان و استارت آپ‌ ها که بیشتر آن‌ ها را شرکت‌ های دانش بنیان تشکیل می‌دهند، حمایت داشته باشد.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور اظهار داشت: فعالیت عمده و اصلی در زمینه شرکت‌ های نوپا را باید بخش خصوصی انجام دهد و دولت باید محیط کسب و کار مناسب را ایجاد کند چرا که در بحث محیط کار مناسب فقط بحث حمایت مالی نیست و شرکت‌ های ما بیشتر از هر مسئله دیگری نیاز به بازار و تسهیل در مجوزها و قوانین دارند.

رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به وضعیت فعلی استارت آپ‌ ها بیان کرد: در مدت اخیر از برخی استارت آپ‌ ها بازدید کرده‌ ام و اسقلال و خودباوری استارت آپ‌ ها به معنای این که می‌ توانند روی پای خودشان بایستند بسیار خوشحال هستم.

ستاری با بیان این که همواره ایده‌ های جدید در بازار استارت آپ ایران مطرح می‌ شود، گفت: محیط‌ های کسب و کار جدید به سرعت در ایران در حال رشد است و همواره شاهد ایده‌ هایی جدید هستیم که بازار را فتح می‌ کنند. همچنین علاوه بر ارائه خدمات در داخل کشور، نگاه به ارائه خدمات و صادارات به خارج از کشور نیز مطرح شده است.

وی درباره استارت آپ‌ های فعال در حوزه گردشگری افزود: حوزه گردشگری یکی از مهمترین حوزه‌ ها در استارت آپ‌ های فعال کشور است که توسعه آن می‌ تواند در جذب گردشگر داخلی و خارجی نقش موثری داشته باشد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور تصریح کرد: در تلاش هستیم تا شهر تهران به شهر علم و فناوری تبدیل شود. توسعه استارت آپ‌ ها در مراکز تخلیه شده شهر در بدنه و داخل شهر و در بافت فرسوده می‌ تواند تحولات جدی را در حوزه مدیریت شهری به دنبال داشته باشد.

ستاری یادآور شد: یکی از مهمترین موضوعات این است که کمتر شهری در دنیا مانند تهران پیدا می‌ شود که 15 تا 16 میلیون جمعیت داشته و در حوزه سرویس از امکانات مطلوب و گسترده‌ ای برخوردار باشد. همچنین تمرکز نیروی متخصص و تحصیل کرده باعث شده تا تهران شرایط مطلوبی برای تبدیل به شهر علم و فناوری داشته باشد.

ارسال نظر