سامانه همگام با هدف پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان آغاز به کار می‌کند

رسانه کلیک - سامانه همگام با هدف پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان آغاز به کار می‌کند. این خبر را معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش کشور اعلام کرد.

سامانه همگام با هدف پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان آغاز به کار می‌کند

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از آغاز به کار پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانی دانش‌آموزان از پنجم تیر ماه به میزبانی زنجان خبر داد و گفت: «دانش‌آموزان می‌توانند تا فردا اول تیر ماه، از طریق سامانه همگام در کلاس‌های موردنظر خود ثبت‌نام کنند.

علیرضا کاظمی درباره برنامه‌ریزی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان کرونایی اظهار داشت: «برای اوقات فراغت دانش‌آموزان برنامه‌های وسیعی تدارک دیده شده است. حدود ۳۰ هزار پایگاه هدف‌گذاری و در شبکه شاد زیرساخت‌های لازم در این باره ایجاد شده است.»

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: «پیش‌بینی شده حدود سه میلیون دانش‌آموز در این بستر در فعالیت‌های اوقات فراغت شرکت کنند. باید از تمام ظرفیت‌های آموزش و پرورش در بخش‌های مختلف استفاده کنیم تا بتوانیم اوقات فراغت خوبی را برای دانش‌آموزان رقم بزنیم.»

وی تصریح کرد: «بعد از اتمام ثبت‌نام دانش‌آموزان در سامانه همگام، کلاس‌بندی‌ها در شبکه شاد آغاز می‌شود. افتتاحیه این برنامه نیز به میزبانی استان زنجان، در پنجم تیر ماه خواهد بود.»

در جدول زمان‌بندی اعلام شده، مدیران تا ۱۵خرداد فرصت داشتند نسبت به تعریف دوره اقدام کنند. بعد از آن باید اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد تا دانش‌آموزان با ورود به سامانه همگام به آدرس hamgam.medu.ir نسبت به ثبت‌نام در کلاس‌ها اقدام کنند. ثبت‌نام دانش‌آموزان تا فردا ادامه دارد.

همچنین به زودی با ایجاد پنجره‌ای در صفحه اصلی شاد، این شبکه دانش‌آموزی «پایگاه تابستانی من» را مثل «مدرسه من» ایجاد می‌کند و با انتقال اطلاعات از سامانه همگام به شاد، شبکه شاد قادر خواهد بود طبق کلاس‌های تعریف شده در سامانه همگام از سوی مدیران پایگاه‌های تابستانی، گروه‌های کلاسی را ایجاد و در دسترس قرار دهد.

در هفته‌های اخیر غیررایگان اعلام شدن ترافیک مصرفی در شبکه شاد ، منجر به اختلاف نظر میان مسئولان وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات شده بود. نحوه استفاده از سامانه همگام و اینکه استفاده از آن موجب مصرف بسته اینترنت می‌شود یا نه، نکته‌ای است که فعلاً از سوی هیچ‌یک از مسئولان مورد اشاره قرار نگرفته است.

ارسال نظر