تاریخ شفاهی ارتباطات با حضور وزیر ارتباطات رونمایی شد

رسانه کلیک - نخستین جلد از مجموعه ۱۰ جلدی تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از انقلاب اسلامی رونمایی شد.

تاریخ شفاهی ارتباطات با حضور وزیر ارتباطات رونمایی شد

به گزارش کلیک به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخستین جلد از مجموعه ۱۰ جلدی تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سید محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات و نصرالله جهانگرد دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در دولت الکترونیک در محل انتشارات خانه فرهنگ و هنر گویا رونمایی شد.

بر اساس این گزارش، جلد نخست این مجموعه که با ایده و اهتمام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات به سرانجام رسیده است شامل فرازهایی از دانش و تجربیات مدیریتی مرتضی نبوی، سید محمد غرضی، محمدرضا عارف، رضا تقی پور، محمدحسن نامی و نصرالله جهانگرد در دوره سرپرستی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که با مشارکت مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و انتشارات خانه فرهنگ و هنر گویا منتشر و وارد بازار شده است.

آذری جهرمی در آیین رونمایی تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات گفت: از دو سال پیش و با پیشنهاد مرکز روابط عمومی، ایده تاریخ شفاهی را شروع کردیم چون معتقد بودیم دانش و تجربه‌های مدیریت وزرا و مدیران در دولت‌ها راهگشای مسیر پیش روی ما است و وظیفه داریم بنیان‌هایی را که مدیران قبلی بنا نهاده‌اند تقویت کنیم و به ثمر برسانیم.

وزیر ارتباطات افزود: امروز در محوطه وزارت ارتباطات فضای بزرگی به نام باغ مشاهیر نام‌گذاری شده و برای هریک از وزرا و معاونان قبلی درختی به یادگار غرس شده است تا یاد و نام وزرا و معاونان سابق این وزارتخانه به یادگار ماندگار شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات تنها وزارتخانه‌ای است که اقدام به تدوین و انتشار تاریخ شفاهی خود کرده است، اظهار امیدواری کرد که تمام مجلدات ۱۰‌گانه تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات تا پایان دولت فعلی منتشر شود و در دسترس پژوهندگان و مدیران آینده قرار گیرد.

همچنین سیدجمال هادیان، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و مدیر پروژه تاریخ شفاهی ارتباطات، گفت: ضبط و تدوین تاریخ شفاهی از دو سال پیش آغاز شد و در مجموع ۴۵ وزیر و معاون وزیر شاغل بعد از انقلاب در ادوار مختلف روبروی دوربین تاریخ شفاهی قرار گرفتند.

وی افزود: حاصل این تلاش دوساله ۱۰ جلد کتاب و ۲۰ مستند تلویزیونی است که تاکنون یک جلد کتاب و سه مستند منتشر شده است و به تدریج تمامی مجلدات و مستندهای تصویری منتشر خواهد شد.

ارسال نظر