وزیر ارتباطات: دغدغه مسوولان پیاده سازی عدالت اجتماعی در کشور است

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه عدالت اجتماعی پیام مهم انقلاب اسلامی است، گفت: همه نگاه و دغدغه دولت، مجلس و همه مسوولان کشور به این سمت هست که عدالت اجتماعی را پیاده کنند.

وزیر ارتباطات: دغدغه مسوولان پیاده سازی عدالت اجتماعی در کشور است

محمد جواد آذری جهرمی روز دوشنبه در آیین آغاز بهره برداری از اینترنت و شبکه ملی اطلاعات ۱۵۵روستای زنجان و بهره بردای از ۵۶۰ واحد مسکونی محرومان در زنجان افزود: امام راحل و تمام کسانی که پیرو ایشان بودند، دهه فجر آفریدند و انقلاب را به ثمر رساندند، علاوه بر اینکه نگاهشان بر این بود که تکیه ما نباید به کاخ سفید باشد، علاوه برآن تاکید داشتند که نباید بر کرملین هم تکیه کرد؛ نگاه امام راحل این بود که تکیه ما باید به مردم باشد چرا که پشتوانه ما مردم هستند.

وی ادامه داد: امام راحل به کاخ ها توجه نداشت و توصیه می کرد که توجه ما به کوخ ها باشد، نگاه امام راحل این بود که عدالت را به معنای کامل کلمه پیاده کنیم.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: کشور نیازمند توسعه است، ولی اگر نتیجه توسعه این باشد که کاخ ها از جاهایی بیرون بزند و کوخ هایی وجود داشته باشد، ارزش ندارد، چرا که نتیجه توجه و سربرآوردن کاخ ها، وابستگی به کاخ ها است، حالا چه بخواهد این کاخ، کاخ سفید باشد، چه کرملین.

وی با بیان اینکه عدالت اجتماعی شعار عملی امام راحل بود، گفت: نظام اسلامی طی ۴۲ سال بعد از امام راحل و رهبری رهبر معظم انقلاب، همین رویکرد را دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز به برکت نظام اسلامی و خون شهدا و ایستادگی مردم، به هر روستایی در کشور سر می زنیم، زیرساخت های اساسی فراهم است.

آذری جهرمی افزود: بسیاری از روستاها از آب با کیفیت برخوردارند، مشکلاتی هم هست، بسیاری از روستاها به شبکه سراسری برق متصل هستند، ۹۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات اتصال پیدا کرده اند، در کنار این موراد گردشگری و صنایع دستی در روستاها رونق دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز با تلاش های انجام شده بر اساس وعده و قولی که داده شده بود هم اکنون ۱۵۵ روستای استان زنجان با اعتباری بالغ بر ۱۳۴ میلیارد تومان بهره برداری از اینترنت و شبکه ملی اطلاعات را آغاز کردند.

وی افزود: در این زمینه بخش عمده ای از کار انجام شده و بخش باقیمانده طبق برنامه تا پایان سال به اتمام می رسد.

آذری جهرمی یادآور شد: استان زنجان به لحاظ پدافند غیرعامل نیازمند ارتقا بود، در این راستا سایت پدافند غیرعامل زیرساختی استان راه اندازی شد و ارتباطات این استان به صورت استانداردهای پدافند غیرعامل منطبق و پایدار شد.

وی افزود: وعده دیگر ایجاد پارک فناوری اطلاعات در استان زنجان بود که به سرانجام رسید، این پارک به منظور توانمندسازی و ایجاد بازار برای شرکت ها به شبکه پارک های اقتصاد دیجیتال کشور متصل شده است.

ارسال نظر