موتور قطب دیتاسنتر کشور ماه جاری روشن می ‌شود

رسانه کلیک - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام از راه‌اندازی مرکز دیتاسنتر کشور وابسته به شرکت ارتباطات زیرساخت در آینده نزدیک خبر داد.

موتور قطب دیتاسنتر کشور ماه جاری روشن می ‌شود

به گزارش کلیک به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نادر ثناگو مطلق در حاشیه بازدید مهرداد ترابیان -عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت- از این منطقه با توجه به نقش شرکت ارتباطات در تامین زیرساخت‌های ارتباطاتی و پهنای باند شبکه اینترنت، گفت: تجهیزات مرکز دیتاسنتر پردیس نصب شده است و با راه‌اندازی این مرکز اقداماتی از جمله پشتیبانی شبکه ملی ارتباطات ایران انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین این مرکز در زمینه تامین زیرساخت شبکه ملی ارتباطات فعالیت و بخشی از نیاز کشور را در این بخش مرتفع می‌کند. راه‌اندازی این مرکز در کنار چشم‌انداز منطقه برای ایجاد شهرک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات، پیام را تبدیل به نخستین منطقه آی‌سی‌تی محور کشور می‌کند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام با اشاره به وجود هشت شرکت در زمینه دیتاسنتر کشور افزود: این شرکت‌ها در زمینه تولید و ایجاد مرکز داده، تجارت الکترونیک و نرم‌افزار، مونتاژ انواع سرور، واحدهای ذخیره‌سازی و یارانه در حال فعالیت هستند. این شرکت‌ها با میزان سرمایه‌گذاری ۹۳۵۶ میلیارد ریال راه‌اندازی و زمینه اشتغال‌زایی ۱۲۵۶ نفر را فراهم کرده‌اند.

وی افزود: توسعه زیرساخت‌ها در فاز چهارم منطقه با اولویت استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه آی‌تی، آی‌سی‌تی و فناوری‌های نوین از دیگر اقدامات برای راه‌اندازی شهرک تخصصی فناوری است که تا کنون زیر ساخت‌های سه پهنه از این فاز آماده‌سازی و به متقاضیان واگذار شده است.

ثناگو مطلق ادامه داد: دستیابی منطقه به نوآوری و فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد صادرات محور و ایجاد اشتغال پایدار از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی منطقه آی‌سی‌تی‌محور در این منطقه است. همچنین توسعه تبادلات تجاری و ایجاد زیرساخت لجستیکی، تسهیل در سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، جذب تخصصی، سرمایه و تکنولوژی در حوزه آی‌سی‌تی و آماده‌سازی زیر ساخت کریدور فاوا، تسهیل و بهبود کیفیت خدمات و حمایت از کسب‌وکارهای نوپا در حوزه دانش‌بنیان از دیگر اهداف راه‌اندازی این مجموعه در پیام است.

ارسال نظر