فعالیت 45 شرکت اینترنتی غیر مجاز متوقف شد

رسانه کلیک - فعالیت 45 شرکت اینترنتی غیر مجاز در استان های تهران، مازندران و البرز در 6 ماهه اول سال 97 توسط رگولاتوری متوقف شد.

فعالیت 45 شرکت اینترنتی غیر مجاز متوقف شد

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ وحید مختاری مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال، از توقف فعالیت 45 شرکت اینترنتی غیر مجاز در استان های تهران، مازندران و البرز در شش ماهه اول سال 97 خبر داد.

وی اظهار داشت: برخی از این شرکت ها، بدون دریافت پروانه از رگولاتوری سرویس اینترنت به کاربران ارائه می‌ کردند و برخی از آنها شرکت هایی بودند که پیش از این در قالب اپراتور ISDP پروانه فعالیت آنها باطل شده بود.

این مقام مسئول در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، با اشاره به اهمیت انتخاب اپراتور مجاز برای دریافت خدمات عنوان کرد: تمامی متقاضیان حقیقی یا حقوقی (شامل ارگان ها، شرکت ها و سازمان ها) برای دریافت هرگونه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات و انعقاد قرارداد باید به شرکت های دارنده پروانه از رگولاتوری مراجعه کنند.

مختاری ادامه داد: لیست دارندگان پروانه فعالیت در حوزه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات روی پورتال رگولاتوری به آدرس www.cra.ir در منوی دارندگان پروانه و بخش دارندگان پروانه ارتباطات ثابت در دسترس است.

به گفته وی، چنانچه کاربران برای دریافت خدمات با این دارندگان پروانه قرارداد تنظیم کرده و موافقتنامه سطح خدمات (SLA) مبادله کنند، در صورت بروز هرگونه تخلف از سوی ارائه‌ کنندگان خدمات می‌ توانند موارد را از طریق سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات ۱۹۵ پیگیری کنند.

ارسال نظر