ترخیص موبایل‌ ها از گمرک آغاز شد/ ثبت سفارش موبایل‌ های جدید از هفته آینده آغاز می‌ شود

رسانه کلیک - رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه با اشاره به آغاز ترخیص گوشی‌ های موبایل از گمرک گفت: ما از مسوولین درخواست داریم که سریع‌ تر گوشی‌ ها را قیمت‌ گذاری کنند. اکنون باید قیمت گوشی‌ها مشخص شود تا در بازار به فروش برسند و کمبود موجود در بازار از میان برود.

ترخیص موبایل‌ ها از گمرک آغاز شد/ ثبت سفارش موبایل‌ های جدید از هفته آینده آغاز می‌ شود

به گزارش کلیک به نقل از ایلنا؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تازگی (21 شهریور ماه) از رفع موانع قانونی برای ترخیص 600 هزار گوشی انبارشده در گمرک خبر داد و در صفحه توییتر خود نوشت: در جلسه هیات دولت دستورالعمل نحوه ترخیص کالاهای وارد شده بدون ارز تخصیصی از گمرک به تصویب رسید. بنابراین موانع قانونی ترخیص ۶۰۰ هزار گوشی تلفن همراه موجود در گمرک رفع شد ( موانع قانونی ترخیص 600 هزار گوشی موبایل برطرف شد ).

در همین رابطه، ابراهیم درستی رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه عنوان کرد: یک دسته از گوشی‌ های تلفن همراه توقیف شده است، اما آن بخش از گوشی‌ ها که در انبارهای گمرک مانده بود، یا ترخیص شده و یا در حال ترخیص است. با این حال برای تنظیم بازار ترخیص این کالاها کافی نیست.

درستی افزود: ما از مسوولین درخواست داریم که سریع‌ تر گوشی‌ ها را قیمت‌ گذاری کنند. اکنون باید قیمت گوشی‌ها مشخص شود تا در بازار به فروش برسند و کمبود موجود در بازار از میان برود.

وی ادامه داد: بازار موبایل با کمبود کالا مواجه است و گوشی‌ های ترخیص‌ شده می‌ بایست میان فروشندگان توزیع شود تا بازار تعدیل شود.

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه با اشاره به اینکه ثبت سفارش‌ های جدید آزاد شده و از هفته آینده شروع می‌شود، بیان کرد: در رابطه با گوشی‌ هایی که توقیف شده خواهش ما این است که سریع‌ تر به آن‌ ها رسیدگی شود. به هر حال گوشی‌ ها جرمی مرتکب نشده‌ اند و توقیف طولانی‌ مدت آن‌ ها صلاح نیست.

درستی برخی از تخلفات موجود در بازار موبایل را جزئی عنوان کرد و گفت: درخواست ما این است که هرچه سریع‌ تر به تخلفات جزئی افراد رسیدگی شود و ناآرامی‌ ها برطرف شود. البته درخصوص کسانی که تخلفات سنگین داشته‌ اند لازم است برخورد جدی صورت بگیرد، اما برخی تخلفات در این حوزه واقعا اندک بوده است.

نایب رییس اول اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه بازنگری درخصوص گوشی‌ های موبایل قدری زمانبر شد، تصریح کرد: به هر حال اکنون این موضوع خاتمه یافته و ترخیص موبایل‌ ها آغاز شده است. امیدوار هستیم به انجام سایر اقدامات سرعت بیشتری بخشیده شود تا بازار موبایل از شرایط فعلی بیرون بیاید.

ارسال نظر