بازار در انتظار صدور مجوز عرضه 600 هزار گوشی همراه وارداتی

رسانه کلیک - برخی زمزمه ها از مدت ها پیش درباره عرضه 600 هزار گوشی تلفن همراه ثبت سفارش شده، اما در گمرک مانده، شنیده می شود اما به گفته رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی، هنوز مجوزی در این باره صادر نشده است.

بازار در انتظار صدور مجوز عرضه 600 هزار گوشی همراه وارداتی

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا؛ برخی پایگاه های خبری در روزهای گذشته با انتشار مطالبی اعلام کردند 600 هزار گوشی تلفن همراه که پیش از این ثبت سفارش شده بود بزودی وارد بازار می شود تا از نابسامانی وضعیت عرضه گوشی کاسته شده و قیمت ها متعادل شود ( بازار موبایل متعادل می شود/ عرضه 600 هزار دستگاه گوشی در آینده نزدیک ).

در همین پیوند، مهدی محبی رییس اتحادیه صنف دستگاه‌ های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران امروز (سه شنبه) عنوان کرد: حاکمیت باید اجازه ورود این گوشی ها را صادر کند و پس از آن برای توزیع اقدام شود، اما هنوز در این باره تصمیمی گرفته نشده است ( فروش 600 هزار موبایل انبار شده در انتظار مجوز دولت ).

وی درباره این احتمال که به دلیل قیمت بالای این گوشی ها خود عرضه کنندگان خریدار نهایی آنها باشند، اظهار کرد: سازمان حمایت از حقوق تولید کنندگان و مصرف کنندگان قیمت گذاری می کند.

محبی افزود: احتمال می رود این گوشی ها با نرخ ارز ثانویه عرضه شود تا احتمال خرید به دست فروشندگان، کاهش یابد.

همه واردکنندگان تلفن همراه عضو اتحادیه اند

رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی درباره وابستگی دستگیرشدگان متخلف واردکننده تلفن همراه به اتحادیه بیان کرد: همه واردکنندگان کالای تلفن همراه به سبب عرضه، در این اتحادیه عضو هستند؛ بنابراین دستگیرشدگان نیز از اعضا به شمار می روند.

یکشنبه این هفته نخستین جلسه رسیدگی به پرونده سه متهم به اخلال در نظام اقتصادی کشور در شعبه اول ویژه دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی موحد به طور علنی با حضور متهمان و نماینده دادستان و وکلای متهمان تشکیل شد.

«محمد قالب علمداری» مدیرعامل شرکت خصوصی توسعه گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات بین المللی، «علیرضا سنجری» مدیرعامل شرکت اسپیناس تجارت و «سناباد سفرها» مدیرعامل شرکت خصوصی پارس سامتل قشم، به عنوان سه متهم واردکننده گوشی معرفی شدند ( متهمان واردکننده موبایل معرفی شدند ).

ارسال نظر