فروش 600 هزار موبایل انبار شده در انتظار مجوز دولت

رسانه کلیک - رییس اتحادیه صنف دستگاه‌ های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران عنوان کرد: حدود 500 تا 600 هزار گوشی موبایل در انبار‌ها است که باید دولت مجوز فروش دهد.

فروش 600 هزار موبایل انبار شده در انتظار مجوز دولت

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ مهدی محبی رییس اتحادیه صنف دستگاه‌ های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران درباره وضعیت بازار گوشی تلفن همراه عنوان کرد: وضعیت بازار خوب نیست، زیرا اجازه فروش به شرکت ها داده نشده است.

وی اظهار کرد: به دلیل اتفاقات صورت گرفته، گوشی های تلفن همراه در انبارها باقی مانده و تا مشکل حل نشود همچنان بازار با مشکل مواجه است.

محبی افزود: برخی کالاها با ارز ثانویه وارد کشور شده، اما اجازه ورود به بازار را ندارند و دلیل آن، گران فروشی است که دولت اعلام کرده شرکت ها براساس دلار 4 هزار و 200 تومانی گوشی تلفن همراه را وارد کرده اند و تا اجازه داده نشود نمی توانند بفروشند.

رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران ادامه داد: پیشنهاد ما این است که قیمت گوشی تلفن همراه مانند نرخ ارز، آزاد شود تا بهتر مدیریت شود.

محبی اضافه کرد: پیشنهاد می کنیم دولت اختلاف ارز 4 هزار و 200 تومانی را از شرکت ها بگیرد و به شرکت ها اجازه فروش دهند تا کالا در سطح کشور عرضه شود و مشکل مردم و اعضای صنف حل شود، در حال حاضر گوشی به صورت مسافری وارد می شود و خدمات پس از فروش ندارند.

وی با اشاره به اینکه واردات با ارز ثانویه صورت گرفته است، اما مجوز فروش نداریم گفت: حدود 600 هزار گوشی موبایل در کشور موجود است که باید اجازه فروش آن را دولت دهد ( بازار موبایل متعادل می شود/ عرضه 600 هزار دستگاه گوشی در آینده نزدیک ).

رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران بیان کرد: شرکت ها همچنین مشکل واردات قطعات دارند و اگر مجوز قطعه را هم سریع بتوانیم بگیریم مشکل حل می شود.

محبی گفت: باید ارز در اختیار وارد کننده قرار گیرد تا به هر میزان که نیاز است وارد کشور کند، در حال حاضر با تقاضای زیاد و عرضه کم، قیمت ها بسیار بالا رفته است.

وی تصریح کرد: مصرف ماهیانه گوشی تلفن همراه در کشور یک میلیون گوشی است که از ابتدای سال تاکنون باید 5 میلیون گوشی وارد می شد، اما الان کمتر از یک میلیون گوشی وارد کشور شده و درخواست ها زیاد و کالا کم است.

رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران در پایان یادآور شد: امیدواریم دولت حمایت کند تا کالا مجدد وارد شود تا بازار تامین شود.

ارسال نظر