تعیین تکلیف بازار موبایل در هفته جاری/ قیمت گوشی کارشناسی می شود

رسانه کلیک - رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه از توزیع و عرضه حدود 650 هزار گوشی تلفن همراه به بازار در هفته جاری خبر داد و گفت: دولت این گوشی ها را با قیمت کارشناسی شده وارد بازار گوشی تلفن هوشمند می کند.

تعیین تکلیف بازار موبایل در هفته جاری/ قیمت گوشی کارشناسی می شود

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ ابراهیم درستی رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با اشاره به اینکه در هفته جاری پیرو قول مسئولان دولتی، بازار گوشی موبایل از نظر عرضه گوشی و نیز قیمت تعیین تکلیف می شود، عنوان کرد: کمیته ای متشکل از نمایندگان وزارت صنعت، وزارت ارتباطات و ستاد مبارزه با قاچاق کالا در زمینه وضعیت بازار گوشی تلفن هوشمند به جمع بندی رسیده اند و قرار است این هفته گوشی هایی که در گمرک مانده بود و گوشی هایی که توقیف شده بودند به بازار عرضه شوند ( گوشی های توقیفی وارد بازار نشدند/ احتکار و ارز؛ مشکل فعلی بازار موبایل ).

وی با بیان اینکه واحدهای صنفی تحت نظارت دولت گوشی های موبایل را به بازار عرضه می کنند، افزود: بنا است که با تصمیمات اتخاذ شده، وضعیت عرضه و قیمت گوشی در بازار به ثبات برسد.

رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با بیان اینکه دولت درحال بررسی برای قیمت کارشناسی شده گوشی موبایل در بازار است، ادامه داد: حدود ۶۵۰ هزار گوشی موبایل در این هفته به بازار تزریق می شود و در این شرایط پیش بینی این است که قیمت گوشی ها تعدیل شود ( بازار موبایل متعادل می شود/ عرضه 600 هزار دستگاه گوشی در آینده نزدیک ).

وی در مورد گوشی هایی که با ارز دولتی وارد کشور شد، اما در بازار با قیمت های چند برابری به فروش رفت ادامه داد: پرونده متخلفان توسط مراجع ذیصلاح در دست بررسی است و این واردکنندگان موظف بودند که گوشی را با قیمت ارز دولتی عرضه کنند تا در بازار خللی وارد نشود، اما این اتفاق نیفتاد.

درستی تصریح کرد: اما با این وجود و با ورود دولت به بحث نظارت بر بازار گوشی، پیش بینی می شود به زودی این بازار به ثبات برسد و کالا با قیمت مناسب به مردم فروخته شود.

ارسال نظر